"Манчестер Юнайтед" втратив у ринковій вартості через купівлю Робіна ван Персі
Купівля у лондонського клубу "Арсенал" нападника збірної Голландії Робіна ван Персі хоча й обрадувала вболівальників "Манчестер Юнайтед", але вкрай негативно позначилася на вартості акцій клубу, які впали в ціні на 2% на торгах в Нью-Йорку в четвер, 16 серпня. До закриття торгової сесії вартість паперів упала до 13,77 дол. нижче за ціну розміщення в 14 дол, передає "Росія-24".
Експерти вкрай негативно оцінили угоду, сума якої склала 24 млн фунтів, вважаючи, що керівництво клубу переплатило за 29-річного нападника з травмами. На погляд експертів, сім'я Глейзерів, що володіє клубом, пішла на такий крок, виходячи з бажання догодити фанатам клубу.
Раніше папери були розміщені за ціною 14 дол., що виявилося набагато нижче верхньої межі раніше заявленого діапазону в 16-20 дол. У перший день торгівлі вартість акцій при закритті також склала 14 дол.
Капіталізація футбольного клубу склала 2 млрд 291,6 млн дол., у той час як керівництво клубу оцінювало свій актив у 3,3 млрд дол. Залучені кошти мають піти не на зміцнення і розвиток клубу, а на латання дір у бюджеті. Загальний борг клубу зараз оцінюється приблизно в 1,2 млрд дол.
Як повідомлялося, за перехід голландця Робіна ван Персі з урахуванням всіх нюансів "Манчестер Юнайтед" заплатить більше 70 мільйонів фунтів. Зокрема, за перехід форварда "канонірів" "червоні дияволи" заплатять 24 млн фунтів. За інформацією джерела, голландець буде отримувати в Манчестері 235 тис. фунтів на тиждень. Таким чином, річна зарплата кращого бомбардира "Арсеналу" минулого сезону складе 12,2 млн фунтів на рік. Згідно з чотирирічним контрактом, до 24 млн фунтів за перехід гравця додадуться витрати на зарплату (48,9 млн фунтів).
Нагадаємо, акції "Манчестер Юнайтед" дебютували на Нью-Йоркській фондовій біржі 10 серпня. Багаторазовий чемпіон Англії розраховує продати 16,7 млн своїх акцій, за що отримає 233 млн дол. Сам клуб був оцінений у 2,23 млрд дол. Половину виручених коштів планується направити на погашення боргів, які у "МЮ" складають не багато не мало майже 700 млн дол., решта дістанеться власникові Малькольму Глейзеру і його сім'ї.
Раніше повідомлялося, що ринкова вартість найдорожчого клубу світу може скласти 3 млрд дол. У квітні ц.р. "Манчестер Юнайтед" був також названий найдорожчим футбольним клубом у світі за версією Forbes. Тоді команду оцінювали у 2,24 млрд дол.
Нагадаємо, спочатку "МЮ" збирався розміститися в Гонконзі, а потім в Сінгапурі, де хотів зібрати до 1 млрд дол. Однак висока волатильність на світових ринках і глобальна економічна криза змусили керівництво клубу переглянути в результаті свій вибір на користь США. Спочатку очікувалося, що збори від лістингу в Нью-Йорку складуть близько 100 млн дол., але зараз клуб підвищив планку. Доходи від розміщення будуть направлені на зниження рівня заборгованості клубу з 423 млн фунтів (664 млн дол.) до 345,4 млн фунтів (543 млн дол.).
"МЮ", історія якого налічує вже 134 роки, вийшов на біржу після не дуже вдалого для себе зі спортивної точки зору сезону. У чемпіонаті Англії клуб зайняв друге місце і не зумів пробитися до фіналу Ліги чемпіонів УЄФА. У той же час за грою "МЮ" в сезоні 2010/11 року у прямому ефірі спостерігали 49 млн телеглядачів, і це відмінний показник, особливо з урахуванням того, що левову частину своїх доходів клуб отримує від продажу прав на світові телевізійні трансляції. У цьому сегменті з перспективами клубу все гаразд: на початку цього року ціна на трансляції майбутніх трьох футбольних сезонів в Англії зросла на 70%. Крім того, кількість проданих оригінальних клубних сувенірів минулого року перевищило 5 млн, включаючи 2 млн футболок.
Разом з тим аналітики попереджають, що акціонерам клубу не слід чекати на високі дивіденди найближчим часом.
"Манчестер Юнайтед", відомий також як "Червоні дияволи", налічує по всьому світу близько 700 млн фанатів.