"Кривбас" розгромив "Зорю", а "Чорноморець" виграв у Львові

У матчі суботи в українському чемпіонаті було кілька цікавих результатів. "Кривбас" після нічиєї з "Динамо" розгромив "Зорю" 3:0. Кризова "Таврія" зуміла здобути виїзну перемогу над запорізьким "Металургом". Ну,і найцікавіший матч проходив у Львові, де "Карпати" програли "Чорноморцю" 1:2.

Металург З - Таврія 0:1
Гол
: Гуменюк, 77
Металларг З: Руденко, Опанасенко, Сахневич, Матеус, Нестеров, Оберемко, Рудика, Пісоцький, Лазарович (Коротецький, 61), Жуніор, Ибраими (Гайдаш, 78)
Таврія: Погорілий, Гуменюк, Едуардо, Селіо, Путраш, Габовда, Павленко (Не, 65), Назаренко, Любічич, Гомес, Фещук

Перед стартовим свистком поєдинку у Запоріжжі відбулась хвилина мовчання пам'яті заслуженого тренера України Анатолія Заяєва, який пішов з життя у грудні. Цей спеціаліст майже все життя працював у «Таврії», і його рідна команда присвятила перемогу цьому спеціалісту. Щоправда, за грою цей результат може видатись не зовсім логічним, оскільки певна перевага майже весь час була за «Металургом», а з середини другої половини зустрічі вона стала надто відчутною. До голів у господарів навіть за таких умов не дійшло. Перший тайм запам'ятався надзвичайно великою кількістю помилок навіть у елементарних передачах, тому відсутність голів не могла здивувати.

Після відпочинку з часом стала проявлятись краща фізична готовність запоріжців. Були у них і свої лідери на чужій половині поля. У першу чергу за старанність та активність варто виділити Бесарта Ібраімі та Євгена Пісоцького. На двох вони створили з півдесятка справжніх загроз для Сергія Погорілого. А найбільш ефектний момент завершився влучанням у стійку від Ібраімі. Гол мав визріти. Зрештою, так і сталось, але м'яч влетів у протилежні ворота. Олег Гуменюк перехопив передачу на чужій половині, і метрів з 35-ти влучив у ближню «дев'ятку». Зайве говорити про помилку Віталія Руденко. Хвилин 15 залишалось у «Металурга» на порятунок, але психологічно господарі стали виглядати надто пригнічено і гідних уваги атак не провели.

Кривбас - Зоря 3:0
: Самодін, 26, 63, Вернидуб, 59 (у свої ворота)
Кривбас: Боровик, Пашаєв, Гітченко, Лисицький, Сердюк, Лобжанідзе, Дедечко, Федорчук, Бартуловіч (Мірошниченко, 87), Прийомів (Валєєв, 86), Самодін (Бабатунде, 88)
Зоря: Постранський, Ярмаш, Шунич, Вернидуб, Гнатович, Грицай, Чайковський, Данило, Любеновіч (Галюза, 46), Хомченовський (Липартия, 75), Ідахор (Болі, 46)

Цього досить важко було очікувати, але боротьби непримиренних суперників не вийшло. У кожній ланці командних дій «Кривбас» перегравав луганців. Господарі відпрацювали отримані аванси у вигляді компліментів за нічийний старт року проти «Динамо». На початку зустрічі криворіжці частіше йшли в атаку, але тривалий час створювали гостроту тільки після стандартних положень. А от гол прийшов з гри. Класична комбінація Денис Дедечко - Уча Лобжанідзе - Сергій Самодін, розіграна через правий фланг, завершилась ударом останнього - 1:0. Вдруге поспіль «Зоря» пропустила з «другого поверху». Розпорядитись заробленим гандикапом «Кривбас» зумів, причому елегантно перетворив мінімальний рахунок на «великий».

Перервою краще скористався Олег Таран, хоча особливих коректив гра його підопічних не потребувала. Однак перехід на контратакувальні дії виявились дуже доречними. А от подвійна заміна Юрія Вернидуба не принесла користі, оскільки Яннік Болі та Ілля Галюза не покращили командні дії. Особливо важко було гостям, коли вони втрачали м'ячі. Вихід сам на сам Младена Бартуловіча Віталій Постранський ліквідував, але хорват виправився націленою передачею на Самодіна, якого випередив Юрій Вернидуб і зрізав шкіряну кулю у власні ворота. Майже одразу Самодін все ж оформив гольовий «дубль», скориставшись відвертим провалом «Зорі» у центрі оборони. Не далеко форварду було й до хет-трику, та він влучив у поперечину після відмінного пасу Володимира Прийомова. Надалі гра заспокоїлась, і останні півгодини суттєвих змін у зустріч не внесли.

Карпати - Чорноморець 1:2
: Худоб'як, 50 - Бурдужан, 61, Джедже, 71
Карпати: Богатинов, Озаркив, Мілошевіч, Пластун, Бідловський, Даушвили (Штилич, 74), Худоб'як, Голодюк, Зеньов (Вукчевіч, 46), Гладкий (Марселіно, 74), Кенія
Чорноморець: Безотосний Зубейко, Бергер, Фонтанелло, Кутас, Політило, До. Ковальчук, Лео Матос, Бобко (Бакай, 26; Рієра, 46), Джедже (Діденко, 85), Бурдужан

Обидві команди вирішили не змінювати переможний склад тижневої давнини, окрім вимушеної відсутності у господарів через дискваліфікацію Павла Ксьонза. Львів'яни доволі активно провели першу половину зустрічі, та найголовніші моменти відбувались саме біля їхніх воріт. Зовсім трохи не пощастило забити черговий гол головою Леонардо. Він після навісу зі штрафного влучив у поперечину. Ще по разу великі шанси відкрити рахунок мали Сергій Зеньов та Еліс Бакай. «Карпати» відповіли ближче до перерви, коли протягом однієї атаки 4 рази пробивали зблизька, та Дмитро Безотосний спільно із захисниками відстояли ворота.

Ще з більшим завзяттям галичани вийшли з роздягальні і швидко втілили свій стартовий запал у перший гол досить результативного другого тайму. Майстерний прохід, зміщення та пас Левана Кенії не минулись марно, і Ігор Худоб'як з 20-ти метрів влучив у нижній кут воріт суперника. «Чорноморець» виявив міцні нерви та стійкість до екстремальної ситуації, адже тиск з боку трибун був потужний. Витримавши паузу, гості перейшли до своїх разючих відповідей. Зрівняли шанси на перемогу вони, коли Сергій Політило видав довгий пас на Лучіана Бурдужана, і нападник випередив Івана Мілошевіча, потім пробив Мартіна Богатінова - 1:1. Не менш красивим за попередні взяття воріт став і вирішальний момент матчу. Правим краєм вдало вперед підключився Євгеній Зубейко, відпасував у центр на Бурдужана, який не пожалів м'яча для Франка Джедже. Француз не схибив. Потім були 20 хвилин безперервних намагань «Карпат» врятувати хоча б нічию. Найближчим до цього був Ігор Пластун, та пробив після кутового у лічених сантиметрах від штанги. Після чергової перемоги «Чорноморець» випереджає 6-у команду Прем'єр-ліги вже на 9 очок.