ru ua

"Київстар" заблокував доступ до мережі Vega

Автор: RBC.UA
Абоненти "Київстару" вчора не могли додзвонитися на телефони компанії Vega. Найбільший оператор заблокував доступ до її мережі через відсутність договору про інтерконнект.

Абоненти "Київстару" вчора не могли додзвонитися на телефони компанії Vega. Найбільший оператор заблокував доступ до її мережі через відсутність договору про інтерконнект, повідомляє «Комерсант-Україна».

Компанія "Київстар" заблокувала для абонентів доступ до мережі Vega - при дзвінках на номери оператора з'єднання не здійснювалося. "Київстар" порушив ліцензійні умови, згідно з якими оператор повинен забезпечити маршрутизацію трафіку, що йде з його мережі", - заявила вчора Vega, підкресливши, що з рештою операторів компанія змогла укласти угоди про взаємовигідну співпрацю.

У Vegа стверджують, що їх абоненти як і раніше можуть дзвонити на мережу "Київстар". Але начальник департаменту з корпоративних зв'язків "Київстару" Жанна Ревнова говорить, що з'єднання не було, причому з вини Vegа. "Ми залишили можливість отримання і відправки транзитного трафіку від Vega, але компанія блокує цю можливість від деяких абонентів "Київстара", - стверджує вона.

Нагадаємо, договір про інтерконнект між компаніями закінчився в кінці минулого року. З тих пір компанії вели переговори про підписання нового, щомісячно продовжуючи дію контракту на 2009 р. Але на червень це зроблено не було. У Vega говорять, що "Київстар" наполягав на зміні ставок доступу до її мережі, і більшість операторів погодилися на це.
Vega звернулася в НКРЗ з проханням вплинути на "Київстар". Раніше в НКРЗ заявляли, що можуть лише давати рекомендації з питання інтерконнекта.

Відзначимо, абонентська база "Київстару", за даними компанії iKS-Consulting, на квітень складала 21,87 млн абонентів. У Vega в кінці 2009 р. було 690 тис. користувачів.

Vega - об'єднаний оператор телекомунікаційних послуг, найбільший недержавний оператор українського ринку фіксованого зв'язку, який входить в телекомунікаційний напрям групи СКМ.

Vega утворився в результаті об'єднання компаній, які раніше входили до складу телекомунікаційної групи «Фарлеп-Оптима»: «Фарлеп», «Оптима Телеком», «ЦСС», «Укомлайн» та інших.