ua en ru

"Київхліб" знизив ціни на окремі сорти хліба (відео)

Автор: RBC.UA
ПАТ "Київхліб" вчора, 15 листопада, знизило вартість нарізного батону і "Українського столичного подового" хлібу, ціни на які було підвищено з 12 листопада.

ПАТ "Київхліб" вчора, 15 листопада, знизило вартість нарізного батону і "Українського столичного подового" хлібу, ціни на які було підвищено з 12 листопада. Про це повідомляє прес-служба "Київхліба".

"В результаті ретельного аналізу з боку Київської міської державної адміністрації, Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України і ПАТ "Київхліб" економічного обґрунтування ПАТ "Київхліб" підвищення цін на популярні сорти хлібобулочних виробів (ХБВ) - хліба українського столичного подового та батону нарізного київського, були знайдені можливості щодо часткового зниження цін на вказані сорти ХБВ із врахуванням рекомендацій АМКУ щодо приведення цін до рівня, який був би можливим за умов існування значної конкуренції на ринку. Таким чином, з 20:00 четверга, 15 листопада 2012 р., відпускна ціна підприємства за 1 шт. з ПДВ на хліб український столичний подовий 0,95 кг становитиме 4,02 грн. (до зниження - 4,68 грн/шт.) та батон нарізний київський в/с, 0,5 кг - 3,30 грн (раніше - 3,84 грн/шт.)", - йдеться в повідомленні "Київхліба".

При цьому, на підприємстві зазначили, що об'єднання первинних профспілкових організацій ПАТ "Київхліб" зобов'язало правління поступово підвищити заробітну плату трудовому колективу підприємства, починаючи з грудня 2012 р.

Читайте також: Київ, щоб уникнути залежності від монополії "Київхліба", створить власний резерв борошна

"Зазначимо, що ПАТ "Київхліб" підняв ціни на вказані види ХБВ в той час, коли відпускна ціна на хліб український столичний складала 3, 54 грн. з ПДВ за 0,95 кг і була на 16 місці по Україні, а ціна на батон нарізний київський в/с, 0,5 кг складала 3,06 грн. і посідала 14 місце по Україні. За узгодженими 15 листопада цінами, хліб український столичний посідає 8 місце, а батон нарізний київський 11 місце по Україні серед аналогічної продукції регіональних виробників", - повідомили в "Київхлібі".

При цьому на підприємстві підкреслюють, що зазначені види продукції не відносяться до соціальних і таких, що підлягають регулювання з боку органів місцевої влади.

"Ціни на соціальні сорти хліба, до яких відносяться: батон "Нива", хліб "Український домашній", хліб "Богданівський", "Пшеничний традиційний", "Печерський", "Арнаут" ПАТ "Київхліб" не змінював... Правління ПАТ "Київхліб" визнає певні огріхи під час обговорення цін із профільним управлінням КМДА з боку своїх підрозділів, водночас вдячне КМДА та Київському відділенню АМКУ за розуміння складних економічних реалій сьогодення та можливості перегляду цін у майбутньому", - додали в "Київхлібі".

Читайте також: Столична влада має намір звернутися до ГПУ та АМКУ через підвищення цін на хліб

Як повідомлялося, 14 листопада ц.р. Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) встановило, що ПАТ "Київхліб" необгрунтовано збільшило ціну на хліб, і рекомендувало компанії привести ціни на хліб до рівня, який був би можливий за умов існування значної конкуренції на ринку.

Читайте також: Підвищення цін на хліб у Києві визнано необгрунтованим - АМКУ рекомендував "Київхлібу" знизити ціни

Нагадаємо, 12 листопада "Київхліб" підвищив ціни на хліб"Український столичний подовий" і батон нарізний "Київський" на 17% і 9,7% відповідно. Ціна "Українського столичного подового" виросла на 0,68 грн - до 4,68 грн/шт., нарізного батона "Київського" піднялася на 0,34 грн - до 3,84 грн/шт.

Підвищення відбулося буквально через кілька днів після заяви про те, що ціни на соціальні сорти хліба до кінця року рости не будуть. Також обіцяли не скорочувати список соціальних сортів. Зараз їх близько 10.

У той же день, 12 листопада, у КМДА заявили про намір звернутися до АМКУ і ГПУ з приводу підвищення цін на хліб у Києві. Як заявив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, для підвищення цін на хліб в Києві немає підстав.

ПАТ "Київхліб" - хлібопекарське підприємство України. До складу компанії входить шість хлібокомбінатів у Києві, а також шість виробничих майданчиків у Київській області, - в містах Бровари, Васильків, Макаров, Сквира, Біла Церква та Фастів. 17,1% акцій підприємства належить ВАТ "Хліб Києва". Чистий прибуток ПАТ "Київхліб" за 9 міс. 2012 р. склав 12 млн 345 тис. грн проти збитку у 8 млн 590 тис. грн за 9 міс. 2011 р. Підприємство за даний періодотримало нульовий чистий дохід від реалізації продукції, валовий прибуток збільшився на 21,7% - до 321 млн 735 тис. грн. Зазначимо, що у 2011 р. "Київхліб" отримав чистий прибуток у розмірі 10,4 млн грн.