ru ua

"Київенерго" частково розрахувалося з "Нафтогазом" за газ

Автор: RBC.UA
ПАТ "Київенерго" перерахувало 742 млн 128 тис. 522 грн НАК "Нафтогаз України" як розрахунок за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії на потреби населення.

ПАТ "Київенерго" перерахувало 742 млн 128 тис. 522 грн НАК "Нафтогаз України" як розрахунок за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії на потреби населення. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Погашення частини боргу за газ сталося відразу після того, як на рахунок компанії 31 липня надійшли кошти від Київської міської державної адміністрації (КМДА) з компенсації різниці між собівартістю виробництва теплоенергії і чинними тарифами на тепло для потреб населення в Києві.

Ці кошти КМДА отримала з державного бюджету для погашення боргу перед компанією відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 517 від 11 червня 2012 р. З урахуванням отриманої частини компенсації заборгованість з різниці в тарифах перед "Київенерго" на 1 серпня 2012 р. становить понад 2,7 млрд грн. Разом з тим, заборгованість компанії перед газовиками за спожитий на теплоенергію для населення газ зменшилася до 1,8 млрд грн.

Нагадаємо, заборгованість "Київенерго" за спожитий газ стала причиною того, що 25 липня "Київенерго" не змогла відновити подачу гарячої води у трьох районах столиці (Дніпровському, Деснянському та Оболонському). Причиною стало обмеження поставок газу на ТЕЦ-6. В Оболонському районі, зокрема, гаряча вода з'явилася в крані тільки вчора, 31 липня.

Як відомо, "Київенерго" звітує останнім часом про великі збитки. Чистий збиток ПАТ "Київенерго" у І півріччі 2012 р. виріс на 97% - до 785,089 млн грн проти 397,62 млн грн за аналогічний період 2011 р. За підсумками 2011 р. чистий збиток ПАТ "Київенерго" склав 1,375 млрд грн. У "Київенерго" запевняють, що найбільша проблема для компанії - це газове питання і, як наслідок, економічно необгрунтований тариф. Крім того, голова наглядової ради "Київенерго" Іван Плачков заявляв, що проблеми з енергопостачанням виникають через низький рівень контролю на цьому ринку.

Цього року "Київенерго" планує інвестувати 360 млн грн у поліпшення послуг електропостачання споживачів.

"Київенерго" забезпечує Київ електричною та тепловою енергією, поєднуючи процеси виробництва, транспортування і збуту енергоресурсів. Компанія нараховує майже 14 тис. співробітників. Енергетичні джерела та розгалужена мережа теплопроводів, кабельних, повітряних ліній електропередачі дозволяє енергокомпанії повністю забезпечувати потреби м. Києва в електричній і на 85% в тепловій енергії. "Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької ТЕЦ. На початку грудня 2011 р. мажоритарним власником "Київенерго" стала компанія ДТЕК, яка входить у структуру СКМ Ріната Ахметова. ДТЕК виграв конкурс з продажу 25% акцій "Київенерго", збільшивши свою частку в компанії до 71,82%. Нагадаємо, в початку 2012 р. наглядова рада "Київенерго" призначила генеральним директором компанії Олександра Фоменка. Раніше він працював генеральним директором ПАТ "Дніпрообленерго". Наглядову раду "Київенерго" раніше очолив депутат Київської міськради Іван Плачков. Крім нього, до складу наглядової ради увійшли НАК "Енергетична компанія Україна", ТОВ "ДТЕК", DTEK Holdings Ltd, DTEK Holdings BV, DTEK Investments BV.

Приватизація державних енергетичних компаній в Україні триває: Фонд державного майна України (ФДМУ) планує в серпні 2012 р. провести конкурс з продажу 53,289% "Центренерго" і 60,773% "Донбасенерго".