"КазАтомПром": Україні, Казахстану і РФ потрібно повернутися до угоди щодо ядерного палива

Україна, Казахстан та Росія мають повернутися до тристоронньої угоди з виробництва ядерного палива, вважає голова правління АТ НАК "КазАтомПром" Володимир Школьник.

Україна, Казахстан та Росія мають повернутися до тристоронньої угоди з виробництва ядерного палива, вважає голова правління АТ НАК "КазАтомПром" Володимир Школьник. Він підкреслив, що таку ж позицію висловлював і голові "Росатома" Сергію Кирієнко. «Ми готові виконати все, що ми підписали, у тому числі забезпечити Україну уранової пігулкою. Казахстан також зберігає інтерес до роботи спільного підприємства УкрТВС », - резюмував В. Школьник.
Відзначимо, що вчора, 14 вересня, під час спільної прес-конференції з головою Республіки Казахстан Нурсултаном Назарбаєвим Президент України Віктор Янукович заявив, що Казахстан, Україна і Росія будуть робити разом ядерне паливо. На думку В. Януковича, що з цього приводу вже є попередні домовленості з Президентом Росії Дмитром Медведєвим. Також, за словами, українського лідера, Україна, Казахстан і Росія на рівних умовах у майбутньому спільному підприємстві з виробництва ядерного палива будуть мати рівні частки - по 33%.
Нагадаємо, напередодні президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив про те, що фабрикація ядерного палива на заводі, який буде побудований в Україні «Енергоатомом» і ТВЕЛ, почнеться в 2013 р.
Також, за його словами, більшу частину грошей на будівництво заводу з фабрикації ядерного палива в Україні надасть ТВЕЛ, але в спільному підприємстві, яке буде керувати заводом, контрольний пакет акцій буде у України. Як запевнив Ю.Недашковський, відповідно до часток у СП Україна і Росія будуть спрямовувати інвестиції на розвиток заводу.
Тим не менш, за словами керівника «Енергоатому», для початку будівництва потрібно пройти довгий процес узгодження з міністерствами, розробити ТЕО, технічний проект, робоче проектування.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся