"Карпати" і "Металіст" виграли, а "Дніпро" втратив очки в Донецьку

Харківський "Металіст" в Запоріжжі виграв на класі у "Металурга" 3:1. А в Донецьку "Дніпро" не зміг здобути перемогу. Чудова команда Рамоса не змогла забити, але і не пропустила, в матчі з "Металургом". В останньому поєдинку дня "Карпати" здолали "Ворсклу" 2:0 і піднялися на 12-е місце.

Металург Д - Дніпро 0:0
Металург
: Бандура, Морозюк, Воловик, Мкртчян, Голайдо, Макрідіс, Данило, Димитров (Монакелло, 70), Едігарян (Казарян, 38), Нельсон (Квашук, 67), Траоре
Дніпро: Лаштувка, Мандзюк, Мазух (Зозуля, 80), Чеберячко, Стринич, Канкава (Алієв, 64), Ротань, Жуліано, Коноплянка, Селезньов (Калініч, 63), Матеус

Якщо судити за характером подій, то вони розгортались за сценарієм господарів, які не були зацікавлені у високому темпі і відкритому характері футболу. У такій грі «Дніпро» останнім часом почуває себе досить впевнено. Не на користь дніпропетровців був і сильний дощ, який не давав можливості лідерам команди демонструвати звичну техніку. Також доволі вправний та технічний склад донеччан вирішив після першої половини першого тайму зосередитись на грі від оборони. Тому голкіпери з обох сторін залишались практично без роботи. Трохи у більшому напруженні перебував Олександр Бандура. Хоча його партнери по захисту і не підпускали суперника до штрафного майданчика, удари здалеку від Джуліано та Євгена Коноплянки запам'ятались.

Практично нічого не змінилось після перерви. Хуанде Рамос наче знав, що його команда буде багато бити штрафних, і випустив на заміну Олександра Алієва. Однак у майстра дальніх ударів жодна з 4-х спроб не була влучною. Знову турбували Бандуру Джуліано та Матеус, трохи не дострибнув до перспективного навісу Роман Зозуля. «Металург» мав значно менше нагод, аби вирвати перемогу. Наприклад, Гаетано Моначелло трохи забіг в офсайд, коли міг виходити сам на сам, а Драман Траоре пробив метрів з 15-ти вище воріт. Таким чином, донеччани йдуть у відпустку 6-ми, а «Дніпро» загострив боротьбу за другу путівку до Ліги Чемпіонів УЄФА.

Металург З - Металіст 1:3
: Пісоцький, 34 - Едмар, 17, Шав'єр, 50, Березовчук, 62
Металург: Руденко, Парцванія, Бойко, Нестеров, Опанасенко (Каверін, 68), Пісоцький, Тейку (Глушко, 82), Рудика, Ашраф, Цуріков, Матяж
Металіст: Горяїнов, Вильягра, Березовчук, Папа, Пшеничних, Едмар (Шарпар, 90), Бланко, Марлос (Вілліан, 69), Шав'єр, Тайсон, Кристальдо (Фініньо, 84)

Поєдинок був примітний тим, що господарі поля забили лише свій 5-й гол у сезоні, однак 2 з них вони провели у ворота такого грізного суперника як «Металіст». Ще до гри стало відомо, що Віталій Кварцяний залишає Запоріжжя з власної ініціативи. І останній матч під його керівництвом був проведений на достатньо високому рівні, хоча було помітно, що опонент не задіяв всі свої козирі, однак при цьому склад гостей був бойовим. Розпечатали ворота Віталія Руденка харків'яни внаслідок кутового. Хавьєр виграв повітряну дуель, м'яч відскочив до Джонатана Крістальдо, від того у поперечину. Наслідком цього «пінг-понгу» стало добивання Едмара. Передчасна розслабленість і помилка Крістана Вільягри при створенні штучного офсайду дозволили Ашрафу вивести на ударну позицію Євгена Пісоцького, який перервав безгольову серію своєї команди - вона тривала понад 7 повних ігор.

Не можна сказати, що «Металіст» істотно додав після перерви, однак забив доволі швидко, причому двічі, і без над зусиль. Переможний гол, як виявилось згодом, записав на свій рахунок Хавьєр. Це взяття воріт було найкрасивішим у зустрічі, і його вже можна назвати фірмовим у виконанні підопічних Мирона Маркевича. Крістальдо і Себастьян Бланко в один дотик розіграли м'яч, а за «десяткою» гостей центральні захисники просто не встигли, і Хавьєр без перешкод влучив у нижній кут. Закріпили успіх харків'яни знову після кутового з лівого флангу. Тепер «другий поверх» залишився за Едмаром, потім Хавьєр спробував оформити гольовий «дубль», однак Руденко цього не дозволив. Та впоратись зі ще одним добиванням від Андрія Березовчука не зумів - 1:3. Подальші події не несли у собі чогось такого, що могло вплинути на долю зустрічі.

Карпати - Ворскла 2:0
: Худоб'як, 35, Гладкий, 72
Карпати: Мисак, Ксьонз, Мілошевіч, Пластун, Гірський (Озаркив, 80), Даушвили, Худоб'як, Кенія, Кополовець (Голодюк, 64), Лукас, Гладкий (А.Ткачук, 86)
Ворскла: Козаків, Матвєєв, Пєсков, Чеснаков, Селін (Курелех, 46), Краснопьоров, Скляр (Ченбай, 71), Громов, Маркоскі, Кривошеєнко (Будник, 82), Янузі

Львів'яни продовжили серію переможних ігор на власному полі, а полтавчани у другому колі ще не зуміли набрати жодного очка. Обидва тренери не бояться ризикувати випускати на поле молодь. Особливо це стосується команди Сергія Свистуна. Зокрема, в обох воротах стояли резервісти. Незважаючи, на переможний рахунок та статус господарів більше напруги було саме біля володінь Романа Мисака. Вже за перші 5 хвилин він керував діями оборони під час 4-х кутових та 2-х небезпечних штрафних суперника. До речі, загалом число подач з кута поля було явно на користь «Ворскли» - 14:4. Втім, це чи не єдиний зі статистичних показників, за яким гості були сильніші, оскільки зорові враження до протоколу не вносяться.

Тактику «Карпат» не можна було назвати контратакувльною, проте свої найбільш пам'ятні нагоди вони створили саме у швидких відривах. По голу у кожному з таймів, можна сказати, створив Леван Кенія. Саме йому вдались два гольові паси. Спочатку він віддав передачу на хід Ігорю Худоб'яку, а капітан команди обробив м'яч та пробив Олексія Казакова. Після перерви Кенія з лівого флангу прострілив на Олександра Гладкого, який відзначився 50-м голом у Чемпіонатах України. У «Ворскли» найбільш активним був Іван Кривошеєнко, міг зрівнювати и рахунок ще за мінімального відставання Ахмед Янузі, але відсутність завершення більшості атак і стало на заваді кращому результату «Ворскли». А от «Карпати» піднялись з насидженого вже 14-го місця.