"Газпром" в березні збільшив експорт газу в країни далекого зарубіжжя відразу на 30%

Вівторок 09 квітня 2013 11:22
Автор: RBC.UA
"Газпром" в березні 2013 р. збільшив експорт газу в країни далекого зарубіжжя відразу на 30%. За словами глави компанії Олексія Міллера, в останній тиждень березня експорт газу збільшився відразу на 50%, а в деякі дні - на 60%.

"Газпром" в березні 2013 р. збільшив експорт газу в країни далекого зарубіжжя відразу на 30%. За словами глави компанії Олексія Міллера (на фото), в останній тиждень березня експорт газу збільшився відразу на 50%, а в деякі дні - на 60%.

"За цінами теж дуже сприятлива ситуація. На спотовому ринку в даний час ціни перевищують ціни довгострокових контрактів "Газпрому", - підкреслив Міллер.

Якщо збережуться зрушення на ринку, що намітилися на початку року, то "Газпром" виконає план експорту газу в далеке зарубіжжя на 2013 р. (151,8 млрд куб. м).

Читайте також: Україна продовжить переговори з РФ щодо газотранспортного консорціуму

"Ми прийняли орієнтир для себе відносно 2013 р. - 2011-й, коли ми поставили в Європу трохи більше 150 млрд куб. м. Але якщо тенденція, яку ми бачимо з початку року, продовжиться, думаю, це реальний прогноз", - зазначив він.

За словами Міллера, поки тенденції на газовому ринку досить сприятливі, проте до кінця року ще багато часу, і все буде залежати від поведінки ринку.

За підсумками 2012 р. відбулося зниження поставок у Європу, але частка "Газпрому" на європейському ринку не змінилася - російський газовий концерн поставляє 55% всього імпортованого в Євросоюз газу.

Міллер зазначив, що на європейському ринку газу спостерігаються суперечливі тенденції. З одного боку, відбувається зниження споживання через нинішню кризу, з іншого - власний видобуток газу в Європі знижується, що вимагає збільшення обсягів імпорту.

Нагадаємо, в 2012 р. експорт "Газпрому" до Європи склав 138,8 млрд куб. м. На початку лютого ц.р. концерн прогнозував зростання експорту в Європу за підсумками поточного року до 151,8 млрд куб. м.

Читайте також: Польща не буде приймати рішення в газовій сфері на шкоду Україні, - Коморовський

В опублікованому в жовтні 2012 р. прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) наголошувалося, що в середньостроковій перспективі Росія залишиться найбільшим експортером газу в Європу, а Європа - найбільшим споживачем російського газу.

У травні 2012 р. експерти МЕА повідомили, що до 2035 р. Росія втратить положення лідера з видобутку газу, поступившись ним США. Згідно з прогнозом МЕА, РФ в 2035 р. буде добуто 784 млрд куб. м газу, а в США - 821 млрд куб. м. Третім за значимістю виробником газу стане Китай, де видобуток блакитного палива в найближчу чверть століття зросте майже в п'ять разів.

Істотно збільшать обсяги видобутку Австралія, Індія, Індонезія, а також країни Африки і Близького Сходу. А ось в країнах Євросоюзу обсяги видобутку газу знизяться. І це притому, що потреба в газі в Європі буде тільки рости, склавши до 2035 р. майже 700 млрд куб. м в рік.

Однак це не допоможе Росії утримати положення найважливішого постачальника газу. МЕА прогнозує зниження частки Росії і країн Близького Сходу в світовій газовій торгівлі з 45% в 2010 р. до 35% в 2035 р. Великими експортерами зрідженого газу, згідно з прогнозами МЕА, стануть США і Канада. Вшестеро - з 20 млрд куб. м в 2010 р. до 120 млрд куб. м до 2035 р. - нарощуватиме обсяги газового експорту Австралія. Різко збільшать постачання газу країни Африки.

Читайте також: Україна в квітні імпортувала газ за середньою ціною 416,6 дол. за 1 тис. куб. м

"Газпром" - газотранспортна і газодобувна монополія РФ. Статутний капітал концерну становить 118 млрд 367 млн 564,5 тис. руб. Більше 50% акцій "Газпрому" належить державі. За міжнародними стандартами PRMS доведені і ймовірні запаси вуглеводнів групи "Газпром" оцінені в 28,7 млрд т умовного палива, їх вартість - в 269,6 млрд дол. В 2012 р. "Газпром" добув 488 млрд куб. м газу.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся