"Газпром" заявляє про оплату транзиту газу через Білорусію

Четвер 24 червня 2010 09:27
Автор: RBC.UA
"Газпром" заплатив Білорусії за транзит 228 млн дол. за контрактною ставкою 1,45 дол. за тис. куб. м на 100 км, заявив представник російського газового концерну Сергій Купріянов.

"Газпром" заплатив Білорусії за транзит 228 млн дол. за контрактною ставкою 1,45 дол. за тис. куб. м на 100 км, заявив представник російського газового концерну Сергій Купріянов, передає ВВС.

За його словами, "це сума платежу за листопад-грудень і перші місяці 2010 року". Він також заявив, що "ніяких проблем з поставками газу в Калінінград не відбулося".

У той же час раніше у четвер віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін заявив про складності з подачею електрики в Калінінградську область з-за несанкціонованого відбору російського газу Білорусією.

Раніше, голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер повідомив Президентові РФ Дмитру Медведєву про оплату Білорусією поставок російського газу і відновлення постачання газу в Білорусію в повному обсязі

Нагадаємо, 23 червня ц.р. Білорусь погасила борг перед ВАТ "Газпром".

Того ж дня, віце-прем'єр країни Володимир Семашко заявив, що Білорусь вимагає від "Газпрому" погасити борг за транзит газу через свою територію до 24 червня 2010 р. В іншому випадку Мінськ погрожує припинити транзит російських вуглеводнів до Європи.

У свою чергу литовська газова компанія Lietuvos Dujos заявила, що Литовська Республіка і Калінінградська область РФ недоотримують вже 40% російського природного газу, що транзитується через територію Білорусі. Раніше повідомлялося про скорочення постачань на 30%. 

Коментуючи це скорочення поставок, комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер назвав скорочення поставок газу до європейських держав з Росії через територію Білорусі "нападом на весь Євросоюз". Г.Оттінгер звернувся до білоруської влади з закликом "не намагатися залучати Європу у власні проблеми".

Раніше 23 червня ц.р. повідомлялося, що "Бєлтрансгаз" заплатив за травневі поставки російського газу 260,1 млн дол. «Газпром» стверджує, що білоруська сторона таким чином, визнала необхідність платити за газ за контрактною формулою ціни.

Варто відзначити, що в II кварталі, згідно з контрактом, Мінськ повинен платити за ставкою 184 дол. за 1 тис. куб. м газу. Раніше "Белтрансгаз" розраховувався за торішньою ставкою - на рівні 150 дол. за 1 тис. куб. м., що і призвело до виникнення заборгованості.

Нагадаємо, намагаючись добитися від Мінська погашення боргу, «Газпром» висунув ультиматум Білорусі, після закінчення терміну якого газовий гігант почав поступове скорочення обсягів постачання газу до Білорусі. 23 червня з ранку обсяг експорту російського газу був скорочений на 60%.

У свою чергу білоруська влада висунула зустрічні претензії до «Газпрому», заявивши, що концерн заборгував їм за транзит газу близько 200 млн дол. «Газпром» підтвердив наявність заборгованості перед Білоруссю за транзит газу по її території у розмірі, порівнянному з розміром боргу Мінська за газ, проте заявив, що не може її оплатити, оскільки Білорусь не підписує акт про надання послуг.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 22 червня ц.р. на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим розпорядився припинити транзит російського газу через білоруську територію.

У 2010 р. транзит газу до Європи через територію Білорусі запланований в обсязі 44,5 млрд куб. м. Відповідно до угоди "Газпрому" і "Бєлтрансгазу", до 2010 р. обсяг поставок у Білорусію був передбачений в обсязі 22 млрд куб. м на рік, а до 2020 р. - близько 25 млрд куб. м.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся