"Газпром" підписав з Сербією остаточне інвестрішення по ділянці "Південного потоку"

Понеділок 29 жовтня 2012 20:06
Автор: RBC.UA
ВАТ "Газпром" і Сербія підписали остаточне інвестиційне рішення за проектом "Південний потік", йдеться в повідомленні російської компанії за підсумками робочого візиту делегації "Газпрому" на чолі з начальником департаменту з управління проектами Леонідом Чугунова в Республіку Сербію.

ВАТ "Газпром" і Сербія підписали остаточне інвестиційне рішення за проектом "Південний потік", йдеться в повідомленні російської компанії за підсумками робочого візиту делегації "Газпрому" на чолі з начальником департаменту з управління проектами Леонідом Чугунова в Республіку Сербію.

За попередніми оцінками, в сербський ділянка газопроводу планується залучити інвестиції у розмірі 1,5 млрд євро. "Рік тому ми ввели в експлуатацію перший об'єкт "Південного потоку" - ПСГ "Банатський Двір", який згладив піки споживання газу в Сербії в аномально холодну погоду. Перехід на інвестиційну стадію на сербській ділянці - першої серед всіх інших - дасть нові можливості для зростання національної економіки і забезпечить довгострокову вигоду від участі в проекті. Тільки за попередніми оцінками, реалізація "Південного потоку" створить в Сербії приблизно 2 тис. 200 робочих місць і приверне до 1,5 млрд євро прямих інвестицій", - сказав Чугунов, слова якого наводяться в повідомленні.

"Ми дуже раді, що Республіка Сербія є першою країною "Південного потоку", яка прийняла остаточне інвестиційне рішення. Проект реалізується згідно з графіком і при повній підтримці з боку нашого уряду. Найближчим часом ми будемо готові розпочати підготовчі роботи для ділянки "Південного потоку" на території Сербії. Очевидно, що "Південний потік" є проектом національного інтересу, і ми працюємо над прийняттям спеціального закону, пов'язаного з проектом. Крім того, проект дозволить забезпечити енергетичну безпеку та додаткові доходи до бюджету Сербії, створити можливість для реалізації нових проектів у сфері енергетики і хімічної промисловості, що сприятиме припливу інвестицій і створенню нових робочих місць", - сказав генеральний директор ДП "Сербіягаз" Душан Баятовіч.

Читайте також: Будівництво сербської ділянки "Південного потоку" планується почати на початку грудня 2012 р

В цілях диверсифікації маршрутів експортних постачань природного газу "Газпром" реалізує проект будівництва газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи - "Південний потік". Початок будівництва газпроводи заплановано на кінець 2012 р., початок комерційних поставок газу - на кінець 2015 р.

Для реалізації сухопутної частини проекту з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією були підписані міжурядові угоди. Угода по проекту "Південний потік" і проектом ПСГ "Банатський Двір" між Росією і Сербією була підписана в січні 2008 р. У листопаді 2009 р. була зареєстрована спільна проектна компанія South Stream Serbia AG. Транспортуванням, розподілом і зберіганням природного газу на території Сербії займається державне підприємство "Сербіягаз". Частка "Газпрому" в компанії становить 51%, ДП "Сербіягаз" - 49%.

Читайте також: Остаточне інвестиційне рішення по угорській ділянці "Південного потоку" планується прийняти до кінця жовтня 2012 р

Введення в експлуатацію ПСГ "Банатський Двір" відбулося в листопаді 2011 р. Підземне сховище є одним з найбільших об'єктів зберігання газу в Південно-Східній Європі. Активний обсяг зберігання ПСГ становить 450 млн куб. м газу, максимальна продуктивність на відбір - 5 млн куб. м на добу. Є також потенційна можливість розширення "Банатського Двору". ПСГ забезпечує додаткову надійність експортних поставок російського газу в Угорщину, Сербію, Боснію і Герцеговину.

Транспортуванням, розподілом і зберіганням природного газу на території Сербії займається державне підприємство "Сербіягаз". У 2011 р. "Газпром" поставив в Сербію 1,4 млрд куб. м природного газу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся