ua en ru

"Газпром" не зміг протистояти "Грінпіс": Активісти організації захопили бурову вежу компанії (фото)

Автор: RBC.UA
Директор природоохоронної організації "Грінпіс" Кумі Найду і шість інших активістів висадилися в ніч на п'ятницю на нафтовій платформі в Прирозломному родовищі в Арктиці в Печорському морі, яке належить підрозділу російської корпорації "Газпром" - "Газпром нафта шельф".

Директор природоохоронної організації "Грінпіс" Кумі Найду і шість інших активістів висадилися в ніч на п'ятницю на нафтовій платформі в Прирозломному родовищі в Арктиці в Печорському морі, яке належить підрозділу російської корпорації "Газпром" - "Газпром нафта шельф", повідомляє ВВС.

О 3:00 ранку за місцевим часом активісти підпливли до платформи на надувних човнах і вилізли на неї по якірних тросах. Їм вдалося призупинити роботу нафтовиків, а також вивісити банери, що закликають зупинити буріння свердловин на дні арктичних морів.

Також повідомляється, що групі активістів спробували протистояти працівники бурової платформи. Вони зустріли гостей душем з пожежних брандспойтів, але надовго зупинити екологів не змогли.

"Ми піднялися на іржаву нафтову платформу "Газпрому" за підтримки мільйона людей, що приєдналися до нового руху по захисту Арктики", - цитує Найду прес-служба організації. За словами директора "Грінпіс", акція також проведена за підтримки корінних народів Півночі, які підписали минулого тижня петицію проти видобутку нафти на їхніх історичних територіях.

Екологи заявляють, що мають намір протриматися на платформі кілька днів: в них є запас харчування та одягу.

Минулого тижня "Грінпіс" опублікував доповідь, в якій заявив, що платформа "Прирозломна" працює без плану дій на випадок розливу нафти. П'ятирічний план був схвалений у липні 2007 року, і термін його дії закінчився. У МНС "Грінпіс" підтвердили, що новий план підготовлений не був.

Екологи наголошують, що нафтовики працюють в екстремальних умовах, де температура може опускатися до 50 градусів нижче нуля. Це збільшує загрозу несправностей і збоїв у роботі свердловини.

Згідно комп'ютерної моделі розливу нафти на "Прирозломній", підготовленій "Грінпіс" і Всесвітнім фондом дикої природи, зона забруднення у разі розливу нафти складе до 140 тис. кв. км. "Ця загроза стосується усіх нас", - відзначає директор "Грінпіс".

Також екологи особливо відзначають, що їм вдалося спростувати офіційні заяви про те, що ймовірність терористичної загрози на платформі вкрай низька - до їх візиту виявилися просто не готові. Лише після захоплення "Прирозломної" працівники спробували закликати на допомогу службу берегової охорони, внутрішню службу безпеки і ФСБ, але безуспішно.

"У разі аварії з розливом нафти оператору, швидше за все, необхідна буде допомога в першу добу, але чи додзвоняться вони в наступний раз", - задалися питанням в екологічній організації.

Відзначимо, "Газпром-нафта" планує запустити промислову розробку Арктичного шельфу на початку 2013 року.

Нагадаємо, в квітні ц.р. індонезійські активісти організації "Грінпіс" вдягли костюми тигрів і вишикувалися в лінію перед Міністерством лісового господарства в Джакарті. Організатори акції, таким чином, вимагали вжити заходів для збереження лісів, що є середовищем існування для зникаючого виду суматранських тигрів.

"Грінпіс" - міжнародна громадська природоохоронна організація, заснована в канадському Ванкувері 15 вересня 1971 р. Девідом МакТаггартом. Основна мета організації - домогтися вирішення глобальних екологічних проблем, у тому числі шляхом залучення до них уваги громадськості і влади. Організація існує тільки за рахунок пожертв прихильників і принципово не бере фінансову допомогу від державних структур, політичних партій чи бізнесу. "Грінпіс" часто піддається критиці з боку деяких представників наукової спільноти, в тому числі й окремих професійних екологів, на думку яких діяльність організації частіше шкодить, ніж приносить користь природі.