«Газпром» і «Нафтогаз» домовилися про створення СП щодо видобутку газу і освоєнню шельфу Чорного моря
Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер і міністр палива і енергетики України Юрій Бойко домовилися про створення двох спільних підприємств «Газпрому» і «Нафтогазу України». Домовленості були досягнуті під час робочої зустрічі О.Міллера і Ю.Бойка, йдеться на офіційному сайті «Газпрому».
Сторони домовилися про створення двох спільних підприємств: із видобутку газу з вугільних пластів на території України і з розробки структури Паласа на шельфі Чорного моря.
О.Міллер і Ю.Бойко також продовжили обговорення питань подальшого розвитку стратегічного партнерства ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України».
Нагадаємо, раніше «Газпром» також повідомляв про можливість передачі родовища в Астраханській області в капітал спільного підприємства з "Нафтогазом України".
Як повідомлялося 18 листопада, вартість оцінки активів "Нафтогазу" і "Газпрому", яка проводиться в рамках створення спільного підприємства (СП), може становити 7-10 млн дол.
Відзначимо, НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром" планують вибрати оцінювача для створення СП на паритетних засадах. Це питання обговорювали 17 листопада в Москві міністр палива та енергетики України Ю.Бойко, голова правління НАК "Нафтогаз України" Євгеній Бакулін і голова правління ВАТ "Газпром" О.Міллер.
Оцінювач буде обраний для проведення процедури оцінки активів української та російської сторін.
Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр України Микола Азаров оптимістично оцінював перспективи створення СП, але вважав, що переговори щодо його створення проходять недостатньо активно. На думку прем'єр-міністра, це обумовлено, перш за все, труднощами щодо активів СП.
Нагадаємо, вперше пропозицію про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу Україна" висловив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на засіданні комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії, що відбулося 30 квітня ц.р. в Сочі. Ця пропозиція викликала широке обговорення російської та української влади і експертів.
Наступне обговорення питання відбувалося на найвищому політичному рівні. Так, Президент України Віктор Янукович заявив, що об'єднання "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України" неможливе. "Якщо 50 на 50 буде, тоді це буде цікаво", - заявив він тоді, зазначивши, що навряд чи Москва піде на такий сценарій. У свою чергу Президент Росії Дмитро Медведєв нагадав, що "Газпром" коштує близько 150 (за самою нижньою оцінкою) або 200 (за високою оцінкою) млрд дол., а "Нафтогаз" «коштує трохи менше, при всій повазі до нього».