ua en ru

"Газпром", EdF, BASF і ENI підписали акціонерну угоду щодо "Південного потоку"

Автор: RBC.UA
Російський "Газпром", французька EdF, німецька BASF та італійська ENI підписали акціонерну угоду щодо "Південного потоку". Відповідно до угоди, французька EdF і німецька BASF отримають по 15% в проекті "Південний потік". Частка італійської ENI складе 20%, у "Газпрому" буде 50%.

Російський "Газпром", французька EdF, німецька BASF та італійська ENI підписали акціонерну угоду щодо "Південного потоку". Відповідно до угоди, французька EdF і німецька BASF отримають по 15% в проекті "Південний потік". Частка італійської ENI складе 20%, у "Газпрому" буде 50%.

Для реалізації сухопутної частини проекту вже підписано міжурядові угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією. Нині здійснюється розробка зведеного техніко-економічного обгрунтування "Південного потоку", що включає в себе техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) морської ділянки, а також ТЕО газопроводів на територіях країн Південної та Центральної Європи.

Раніше сьогодні Президент України Віктор Янукович запропонував РФ провести "Південний потік" по території України. У свою чергу, заступник голови правління "Газпрому" Валерій Голубєв заявив, що ця ідея позбавлена ​​економічного сенсу.
Раніше, енергокомісар Євросоюзу Гюнтер Еттінгер розкритикував проект газопроводу "Південний потік". Він заявив, що російський проект - спроба перешкодити розвитку альтернативного газопроводу Nabucco, будівництво якого ще не почалося, однак активно підтримується Європою. За словами енергокомісара, "Південний потік" не змусить ЄС відмовитися від Nabucco, мета якого - диверсифікувати поставки газу на європейський ринок.

Ще на початку року міністр промисловості Італії Паоло Романі висловлював думку, що проекти Nabucco і "Південний потік" несумісні один з одним.

Проект "Південний потік" реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи. Передбачається, що потужність "Південного потоку" буде нарощуватися рівномірно. Загальна проектна продуктивність морської ділянки "Південного потоку" складе 63 млрд куб. м в рік. Дві третини його потужностей можуть бути заповнені "старим" газом - з вже існуючих трубопроводів.

Введення в експлуатацію першої нитки газопроводу заплановано на кінець 2015 р. Орієнтовна вартість "Південного потоку" оцінюється в 15,5 млрд євро.

Глава компанії-учасниці проекту ENI Паоло Скароні сьогодні в рамках форуму "Сочі-2011" заявив, що вартість морської частини газопроводу "Південний потік" складе близько 10 млрд євро. За його словами, більш точні оцінки будуть надані, коли буде готове інвестиційне рішення. Його представлять пулу банків-кредиторів в II півріччі 2012 р.