"Газпром" буде поставляти газ турецьким компаніям через Україну, Румунію і Болгарію
ВАТ "Газпром" протягом 30 років буде постачати газ турецьким приватним компаніям Akfel, Bosphorus і Kibar. Компанія Bati Hatti буде закуповувати газ протягом 23 років, повідомляє Reuters.
Раніше компанії погодили з "Газпромом" закупівлю 6 млрд куб. м газу в рік через західну гілку, яка проходить через Україну, Румунію, Болгарію і досягає Туреччини. Потужність гілки складає 14 млрд куб. м газу на рік.
"Операція дуже важлива для "Газпрому". Туреччина завжди була важливим і стабільним партнером для нас", - заявив представник російської компанії.
Раніше була річна перерва в поставках газу "Газпромом" турецьким компаніям. Тоді турецька газова компанія Botas не продовжила закінчується в кінці 2011 р. 25-річний контракт через суперечку про ціну палива.
Читайте також: "Північний потік" може бути продовжений до Великобританії
Відзначимо, раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що Україна має намір поглибити співпрацю з Туреччиною в енергетичній сфері. "Підкреслю також нашу зацікавленість у приєднанні до реалізації проекту Трансанатолійского газопроводу (Trans Anadolu, TANAP) - ми це питання з паном прем'єр-міністром (Ердоганом) обговорили", - додав Президент.
Читайте також: Україна хоче будувати Трансанатолійскій газопровід
У середині листопада ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна має газові сховища, які можуть бути основою для будівництва Трансанатолійського газопроводу. Бойко зазначив, що Україна хоче стати активним учасником регіональних енергетичних проектів, у тому числі - Трансанатолійського газопроводу.
"Україна веде переговори з партнерами по можливій участі в проекті TANAP. І ми маємо переконливі аргументи, адже практично вся інфраструктура, починаючи від Туреччини до наших кордонів - вже готова. Більш того, Україна має на кордоні з Євросоюзом газові сховища, які можуть бути основою для цього майбутнього газопроводу", - сказав Бойко.
Читайте також: Трансанатолійській газопровід обійдеться в 6-7 млрд дол, - SOCAR
Меморандум про будівництво Трансанатолийского газопроводу Азербайджан і Туреччина підписали в грудні минулого року. Мінімальна пропускна здатність трубопроводу складе 16 млрд куб. м на рік, з них 6 млрд куб. м газу буде поставлятися в Туреччину і 10 млрд куб. м - у Європу. При цьому BP розглядає два основних напрямки поставок - в Італію (газопровід TAP) або Південно-Східну і Центральну Європу, куди входять проекти Nabucco і SEEP (Південно-Східноєвропейський газопровід). Прем'єр-міністр Микола Азаров на початку травня заявив, що Україна готова брати активну участь у будівництві Трансанатолийского газопроводу.
Читайте також: Туреччина веде переговори з Києвом про використання українських газосховищ
Раніше Туреччина заявила, що більше не надає повну підтримку проекту газопроводу Nabucco і робить своїм пріоритетом проект TANAP. "TANAP буде набагато дешевше і простіше реалізувати, ніж Nabucco", - сказав офіційний представник міністерства енергетики Туреччини. "TANAP буде нести тільки газ, який поставлятиметься з Азербайджану, у той час як Nabucco повинен знайти й інші джерела газу для того, щоб бути комерційно життєздатними", - сказав він.
Будівництво газопроводу TANAP необхідне для експорту здебільшого з 50 млрд куб. м газу, які Азербайджан має намір видобувати до 2025 р.