ru ua

"Енергоатом" і ТВЕЛ підписали довгостроковий контракт на постачання ядерного палива

Автор: RBC.UA
Паливна компанія «ТВЕЛ» та ДП НАЕК «Енергоатом» підписали довгостроковий контракт на постачання свіжого ядерного палива для українських АЕС після 2010 р., повідомляє прес-служба «Енергоатому».

Паливна компанія «ТВЕЛ» та ДП НАЕК «Енергоатом» підписали довгостроковий контракт на постачання свіжого ядерного палива для українських АЕС після 2010 р., повідомляє прес-служба «Енергоатому».

Контракт підписаний на виконання рішення, зафіксованого в протоколі шостого засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії від 30 квітня поточного року, підписаного прем'єрами двох країн.

Підписи на документі у Києві 1 червня поставили президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та президент ВАТ «ТВЕЛ» Юрій Оленін. Сторони зазначили взаємовигідність підписаного контракту.

Раніше глава Адміністрації президента РФ Сергій Наришкін повідомляв, що до 1 червня ц.р. повинен бути підготовлений довгостроковий контракт на поставку, починаючи з 2011 р., ядерного палива для енергоблоків атомних станцій України. Чинний контракт закінчується в 2010 р.

Росія до 2010 р. була монопольним постачальником палива для всіх 15 ядерних блоків АЕС України. У 2010 р. першу перевантажувальну партію палива на третій блок Южно-Української АЕС поставила американська компанія Westinghouse.

Нагадаємо, в квітні ц.р. в ЗМІ з'явилася інформація про те, що новий проект контракту буде розрахований на 2011-2015 рр., а не до 2025 р., як планувалося раніше.

Тоді в "ТВЕЛ" пояснили, що умови контракту були узгоджені ще у вересні 2009 р. і зафіксовані в спільному протоколі, підписаному президентами компаній.

Як повідомлялося раніше, за умовами проекту контракту ВАТ "ТВЕЛ" забезпечуватиме українські АЕС ядерним паливом протягом 15 років - з 2011 р. по 2025 р. При цьому обсяги поставок палива в останні п'ять років будуть залежати від багатьох факторів. Зокрема, від термінів введення в експлуатацію та потужностей заводу з виготовлення ядерного палива в Україні.

ТВЕЛ в 1996 р. виграв тендер на постачання свіжого ядерного палива на 13 енергоблоків АЕС України до 2010 р. включно.