ua en ru

"Подвійний Елвіс" пензля Енді Уорхола пішов з молотка за 37 млн ​​дол (фото)

Автор: RBC.UA
Картини художників другої половини XX століття були виставлені на нинішньому нью-йоркському аукціоні Sotheby's. Двома головними лотами аукціону, стали роботи засновників течії поп-арт - картина Роя Ліхтенштейна "Спляча дівчина" та "Подвійний Елвіс" Енді Уорхола. Вони були продані за 44 і 37 млн ​​дол відповідно.

Картини художників другої половини XX століття були виставлені на нинішньому нью-йоркському аукціоні Sotheby's. Двома головними лотами аукціону, стали роботи засновників течії поп-арт - картина Роя Ліхтенштейна "Спляча дівчина" та "Подвійний Елвіс" Енді Уорхола. Вони були продані за 44 і 37 млн ​​дол відповідно, передає Associated Press.

Ворхолівський "Подвійний Елвіс", написаний в 1960-х рр.., виконаний в техніці шовкографії. На полотні продубльовано зображення відомого співака Елвіса Преслі, який стискає в руках револьвер. Це одна з 22 схожих картин.

"Спляча дівчина" написана Ліхтенштейном в кінці 1960-х рр.. під впливом стилістики коміксів. До цього картина виставлялася лише одного разу - в 1989 р. в Музеї сучасного мистецтва в Лос-Анджелесі.

У листопаді 2011 р. робота Ліхтенштейна під назвою "Я бачу всю кімнату, і там нікого немає!" була продана на аукціоні Christie's за 43,2 млн дол - це найвища ціна за полотно художника. У 2007 р. картина Уорхола "Розбита зелена машина" була продана на Christie's в Лондоні за рекордні 71 млн дол.

Sotheby's є одним з найстаріших аукціонних будинків у світі: він був заснований в 1744 р. в Лондоні. Спільно з будинком Christie's він займає близько 90% світового ринку аукціонних продажів антикваріату, предметів мистецтва і т.д. За сумарною виручкою від продажів за 2011 р. Sotheby's визнаний найбільшим аукціонним домом.

Енді Уорхол є одним з найвідоміших художників в історії поп-арту і сучасного мистецтва. У 1962 р. Уорхол створив кілька картин, які стали сенсацією у світі мистецтва. У кричущих кольорах на них були зображені різні банки від кока-коли, консервів і томатного супу, які стали візитною карткою художника. Арт-критики відразу звернули на молодого художника свою увагу. На їхню думку, Уорхол зобразив всю вульгарність і порожнечу західної культури. Після цього американський художник представив ще кілька картин, на яких зобразив у незвичайній манері кумирів сучасного суспільства. Серед зірок, яких малював Уорхол: Мерілін Монро, Мік Джаггер, Мухаммед Алі, Бітлз, Майкл Джексон, Володимир Ленін і багато-багато інших.

Навколо фігури Уорхола зібралася субкультура молоді. Однією з радикальних прихильниць була феміністка Валері Соланас, яка вистрілила в свого кумира. У результаті отриманого поранення в живіт, Енді Уорхол став інвалідом, а через кілька років, в 1987 р. помер від наслідків цього поранення.