"Дніпро" і "Металіст" втратили очки, а "Карпати" "прокинулися" (відео)

Велика частина матчів української Прем'єр-Ліги відбулася у вихідні. В суботу "Карпати" продемонстрували неймовірний характер удев'ятьох обігравши "Таврію". А в неділю "Іллічівець" розгромив в Запоріжжі "Металург", "Чорноморець" в Полтаві виграв у "Ворскли". А "Металіст" і "Дніпро" втратили очки в матчі з донецьким "Металургом" і "Арсеналом", відповідно.

Карпати - Таврія 2:0
: Ксенз, 30, Лукас, 90+5
Карпати: Богатинов, Тосик, Балажиц, Мілошевіч, Ощипко, Ткачук (Пластун, 50), Голодюк (Даушвили, 44), Худоб'як, Ксьонз, Гладкий, Лукас
Таврія: Дамір, Едуардо, Дос Сантос, Єзерський, Буссаиди (Гоменюк, 46), Любічич (Фещук, 51), Гомес, Калиниченко, Шиндер, Путраш (Габовда, 88), Назаренко
Вилучені: Даушвили, 48 (2ЖК), Мілошевіч, 49 (2ЖК)

Добре вивчивши суперника, кримчани вирішили одразу піти в атаку великими силами. І мали кілька нагод на швидкий гол. Юрій Путраш влучив у каркас воріт, а Максим Калініченко зі штрафного у сітку із зовнішнього боку. Згодом гра почала вирівнюватись, і львів'яни забили гол без надзусиль. Якуб Тосік виводив на ударну позицію Ігоря Худоб'яка, який сам не пробив, але встиг помітити у вільній зоні Павла Ксьонза. Цей футболіст випередив Володимира Єзерського і з кількох метрів вивів партнерів вперед. Неприємності «Карпат» розпочались перед перервою, коли Олег Голодюк зазнав травми. Муртаз Даушвівлі вийшов замість нього і одразу отримав жовту картку.

Друга 45-хвилинка розпочалась з грубого порушення Даушвілі, і грузин побачив перед собою червоне світло. Емоційно не погодився з рішенням арбітра Іван Мілошевіч, у якого також було попередження. Таким чином майже весь другий тайм господарів грали удев'ятьох. Не варто перелічувати всі нагоди «Таврії» для взяття воріт Мартіна Богатінова, але їх було достатньо. Особливо не щастило Путрашу та Антону Шиндеру, який в ендшпілі зустрічі влучив м'ячем у поперечину. Жодні корективи у гру сімферопольців їм не допомогли. Натомість у компенсований час Ксьонз асистував Лукасу. Іспанець розібрався із двома захисника і вдруге засмутив Даміра Кахрімана. Це був перший матч «Карпат» з Ніколаєм Костовим.

Металург З - Іллічівець 0:3
: Пуканич, 44, Кравченко, 53, Ярошенко, 90+3
Металург З: Шевченко, Опанасенко, Тейку, Матеус, Соболь (Штурко, 57), Ашраф, Цуріков, Жуніор (Каськов, 78), Пісоцький, Бєлік, Матяж (Рудика, 46)
Іллічівець: Худжамов, Довгий (Пуканич, 26), Іщенко, Чижов, Бутко, Федотов, Віценець, Кравченко (Кожанов, 63), Путівцев, Окриашвили, Таргамадзе (Ярошенко, 76)
Вилучено: Тейку, 90+2 (2ЖК)

Перший домашній матч Сергія Ковальця на новій посаді тренеру не вдався. Вже у першому таймі було помітно, що «Іллічівець» діє із запасом. Втім, спочатку і робота для Рустама Худжамова була присутня, але на рівні розминки. А от гості взялися за справу серйозніше. Віталій Федотов змарнував першу нагоду своєї команди через неточність. Прямий удар зі штрафного від Костянтина Кравченка голкіпер «Металурга» перевів у стійку воріт. А от перед самою перервою перевага була втілена у гол. Ще одне стандартне положення: подача від Кравченка, і Адріан Пуканич, який вже встиг вийти на заміну, переправляє м'яч у сітку.

Друга половина зустрічі почалась зі ще однієї результативної атаки маріупольців. Торніке Окріашвілі відвоював м'яч у центрі поля та відпасував ліворуч на співвітчизника. Давід Таргамадзе вичікував підключення Кравченка, після чого останній легко пробив в один дотик Олексія Шевченка. У подальшому було помітно, що запоріжці не мають резерва для посилення гри. Тому «Іллічівець» спокійно довів поєдинок до перемоги, вичікуючи момент, коли можна буде довести рахунок до великого. Посприяли цьому центральні захисники. Спочатку Микола Іщенко був близький до голу після індивідуального проходу на 60 метрів, але оборонцеві забракло досвіду при завершенні атак. А от Олександр Чижов був збитий Адольфом Тейку у компенсований час. Камерунець одразу був вилучений за другу жовту картку, а штрафний удар реалізував в обвід «стінки» Костянтин Ярошенко.

Ворскла - Чорноморець 0:1
Гол
: Бакай, 45+1
Ворскла: Долганський, Даллку, Селін, Чеснаков, Матвєєв, Єрьоменко, Краснопьоров, Маркоскі (Ткачук, 81), Безус, Будник (Громов, 35), Лиетава (Янузі, 46)
Чорноморець: Безотосний, Сантана (Зубейко, 46), Фонтанелло, Бергер, Кутас, Терросо, Політило, Леонардо, Бакай (Морейра, 77), Балашов (Бобко, 85), Бурдужан
Вилучено: Громов, 73

Поєдинок у Полтаві одразу пішов не за сценарієм господарів. «Чорноморець» прагнув постійно володіти м'ячем і значно частіше намагався загрожувати воротам супротивника. У «Ворскли» організаторські здібності Романа Безуса на деякий час вирівняли становище. Але навіть атакувальний склад полтавчан не допоміг їм налагодити конструктивні дії на чужій половині поля. Не дивно, що Вадим Євтушенко замінив ще до перерви Євгена Будніка, а на другу половину зустрічі не випустив і Івана Лієтаву. Але тоді одесити вже вели у рахунку, використавши компенсований час. Лучіан Бурдужан зробив простий навіс на Еліса Бакая. Помітна помилка Сергія Долганського на виході, а також захисника Олександра Матвєєва дозволили албанцю забити головою.

Як з'ясувалось годиною пізніше, то був вирішальний епізод гри. Зняти напругу міг Бурдужан, але з дуже гострого кута влучив у ближню штангу, від якої м'яч відлетів до Матвєєва і від нього ледь не перетнув лінію воріт. Також Леонардо підвела влучність в одному з епізодів. У той же час наполегливість «Ворскли» не підкріплювалась реальною гостротою біля чужих воріт. А коли господарі поля залишились у меншості, тоді шанси на хоча б нічийний рахунок стали примарними. Винуватцем цього виявився Артем Громов - гравець із лави запасних отримав за півгодини перебування у грі дві жовті картки. Таким чином, «Ворскла» програла вже третій матч сезону, а «Чорноморець» має 50-відсотковий результат.

Арсенал - Дніпро 1:1
: Кобахідзе, 90+2 - Матеус, 65 (з пенальті)
Арсенал: Боровик, Міколюнас, Симоненко, Матуку, Польовий, Аржанов (Шацьких. 66), Валяєв (Максимов, 24), Старгородський, Гоменюк, Ковпак, Адійя (Кобахідзе, 66)
Дніпро: Шеліхов, Мандзюк, Мазух, Чеберячко, Денисов, Ротань, Кравченко (Алієв, 53), Жуліано, Коноплянка, Зозуля (Стринич, 82), Калініч (Матеус, 46)

«Каноніри» і «дніпряни» кожного разу вигадують щось нове завдяки тренерській думці. Наслідком нинішніх перестановок стала відсутність яскраво атакувального футболу з боку гостей. При цьому господарі , попри намагання вести гру самостійно, все одно змушені були грати другим номером. Принаймні саме гості частіше пробивали по воротах, майже залишивши без роботи свого голкіпера. До речі, останній рубіж дніпропетровців вперше захищав Денис Шеліхов через хворобу Яна Лаштувки. За позиційної боротьби нулі на табло перед перервою виглядали логічно.

На другу половину більш зарядженими вийшли все ж гості, але першими відзначитись могли кияни. Олександр Ковпак подібні простріли замикав багато разів за кар'єру, а зараз зробив неточний удар. Натомість у протилежному штрафному майданчику «Дніпро» «знайшов» гол на рівному місці, коли Володимир Аржанов зіграв рукою після подачі кутового. З «позначки» Матеус відкрив рахунок. Одразу відбулись заміни в «Арсеналі». І вони спрацювали - тільки для цього знадобилось дочекатись компенсованого часу. Максим Шацьких вивів Олександра Кобахідзе пасом у штрафний майданчик, де грузин у падінні ефектно зрівняв рахунок. Цей сценарій для «Арсенала» вже був випробуваний рік тому у матчі проти «Шахтаря». Нині він не дозволив продовжити «Дніпру» переможну серію.

Металург Д - Металіст 2:2
: Барановський, 71, Траоре, 90+1 - Шав'єр, 7, 35
Металург Д: Бандура, Морозюк (Грищенко, 46), Чечер (Барановський, 30), Воловик, Едігарян, Прийма (Траоре, 71), Макрідіс, Нельсон, Данило, Казарян, Мораеш
Металіст: Горяїнов, Вильягра, Пшеничних, Торсильери, Барвинко, Торрес (Вілліан Гомес, 81), Едмар, Соса, Шав'єр, Тайсон (Марлос, 86), Кристальдо (Бланко, 67)

Господарі поля зіткнулись із великими кадровими проблемами через травми ряду провідних виконавців. До цього додалась втома від щільного графіку ігор. І перший тайм призвів до відчутної переваги «Металіста». Вже одна з перших атак завершилась красивим ударом з-за меж штрафного майданчика у виконанні Хавьєра, якому асистував Хосе Соса. Також до перерви ця пара гравців організувала другий гол після розіграшу вільного удару, призначеного за пас своєму голкіперу, з меж карного майданчика. Нинішній капітан харків'ян асистував колишньому, і рахунок став 0:2. Міг ще погіршити становище господарів Джонатан Крістальдо, однак головою спрямував шкіряну кулю у стійку воріт.

Ніщо не віщувало зміни декорацій після перерви, але господарі виявили у собі приховані резерви, чим також двічі скористались. Після ряду потужних атак черговий кутовий допоміг Артему Барановському записати на свй рахунок перший гол у Прем'єр-лізі. А на доданих хвилинах Драман Траоре, який щойно оговтався від тривалої травми і якого Володимир Пятенко ризикнув кинути у бій, пробив з середньої відстані у ближній кут, і м'яч від рук Олександра Горяінова залетів у ворота - 2:2. Перше очко «Металурга» і друга втрата «Металіста». Загалом же безпрограшна серія харків'ян у цій парі триває рівно 7 років.

Нагадаємо, що в п'ятницю "Динамо" обіграло "Кривбас", а "Зоря" - "Говерлу". Додамо, що сьогодні 4-й тур завершиться матчем "Волинь" - "Шахтар".