"Динамо" і "Шахтар" насилу перемогли, а "Кривбас" продовжив дивувати

У матчах суботи "Таврія" програла в Кривому Розі "Кривбасу", "Шахтар" за останні 10 хвилин домашнього матчу тричі забив "Зорі" і київське "Динамо" в складному поєдинку обіграло у Львові "Карпати".

Шахтар - Зоря 3:0
Голи
: Кривцов, 81, Мхітарян, 89, Адріано, 90+2
Шахтар: Каніболоцький, Чигринський, Кривцов, Срна, Рац, Фернандіньо, Гречишкин, Мхітарян, Тейшейра (Тайсон, 74), Коста (Едуардо, 60), Адріано
Зоря: Сантіні, Шунич, Вернидуб (Худзік, 73), Ярмаш, Чайковський, М.Белый, Грицай, Хомченовський, Галюза (Липартия, 41), Данило (Петряк, 64), Болі

Мірча Луческу дав можливість проявити себе резервному голкіперу Антону Каніболоцькому, який безпосередньо у гру вступав досить рідко. Також у господарів експериментальною виглядала лінія захисту. Вони мала певну роботу, але були нагоди у кожного із оборонців проявити себе і на протилежній половині поля. З незвичного у донеччан: вперше після переходу до команди залишився на лаві запасних Тайсон. Луганський колектив постав у звичному для останнього часу вигляді. Дмитро Хомченовський та Ілля Галюза позначили бажання гостей загрожувати супернику, однак влучності дальнім ударам бракувало. Потім вже «Шахтар» перейшов на чужу половину поля великими силами, однак ударів було доволі мало, оскільки господарям заважало бажання по-хокейному завести м'яч у ворота. Більше за інших виділявся Генріх Мхітарян, а найскладніше завдання перед Кршеваном Сантіні постало після кутового, коли Ігор Чайковський ледь не зрізав м'яч у власні ворота.

Спокійно розвивались події і у другому таймі. Спочатку Хомченовський зі зручного становища втратив можливість вивести партнерів уперед, пробивши вище цілі метрів з 12-ти. Надалі «Шахтар» контролював події на полі, однак до голів справа дійшла лише в останні 10 хвилин, коли можна було підраховувати кількість серій «гірників», які близькі до завершення. Цього не сталось. Сергій Кривцов відзначився ударом головою, коли його команда подавала 12-й кутовий. Згодом Мхітарян повторив рекорд вітчизняних змагань Сергія Реброва та Максима Шацьких, забивши 22-й м'яч у сезоні (для встановлення одноосібного досягнення у кращого бомбардира попереду 6 турів). Допоміг партнеру Луіс Адріано. Сам бразильський нападник поставив крапку у компенсований час ударом здалеку, що дозволило у цій парі донеччанам вчетверте поспіль виграти з великим рахунком.

Карпати - Динамо 0:1
Голи
: Ідейе, 64
Карпати: Богатинов, Ксьонз (Жовтюк, 75), Пластун, Балажиц, Озаркив, Даушвили, Голодюк, Худоб'як, Зеньов (Кополовець, 18), Марселіно, Гладкий (Штилич, 62)
Динамо: Коваль, Данило Сілва, Михалик, Виду, Селін, Гармаш, Велозу, Гусєв, Безус (Алієв, 66), Мехмеді (Сидорчук, 80), Ідейе (Цуріков, 90+2)
Видалення: Михалик, 76

На діях киян позначилась відсутність Андрія Ярмоленка, Лукмана Аруни, Євгена Хачеріді. Особливо це відчувалось у першому таймі, коли «Карпати» за деякими показниками виглядали гостріше та цілісніше. Вже перша атака господарів дозволила Марселіньо вийти сам на сам з Максимом Ковалем. Голкіпер впорався з важкою роботою, але це був останній удар у рамку його воріт. А от неточних спроб у «Карпат» вистачало. Зокрема, Олександр Гладкий, який потрапив до основного складу після травми Левана Кенії на передматчевій розминці, у падінні головою пробивав зовсім близько до цілі. Ще кілька атак галичан динамівці переривали не за правилами, за що побачили одразу 3 жовті картки. Наприкінці першої половини гри двічі Денис Гармаш та Адмір Мехмеді вже випробовували Мартіна Богатінова, однак вирішення долі поєдинку було відкладено на потім.

Другий тайм краще розпочали гості. Тепер одразу за справу взявся Олег Гусєв, та переграти македонського голкіпера не зумів. Потім дивовижним чином Гладкий змарнував можливість для удару після проходу Михайла Кополовця. За цей момент старе футбольне правило покарало «Карпати». Розіграш кутового призвів до ідеального навісу з боку Мігеля Велозу на Брауна Ідейе, і нігерієць забив перший весняний гол (14-й у поточному Чемпіонаті України) - 0:1. Спроб відігратись господарями було створено обмаль. Можливості зрівняти рахунок з'явились після другої жовтої картки Тарасові Михалику за порушення правил проти надзвичайно корисного Кополовця. Семір Штіліч кілька разів та Грегор Балажіц наостанок компенсованого часу так і не зуміли влучити у ворота. Нелегка перемога «Динамо» залишає перед киянами минулу диспозицію у розташуванні сил. «Карпати» залишаються 14-ми, даючи можливість «Говерлі» завтра скоротити відставання від рятівної зони.

Кривбас - Таврія 2:0
Голи
: Шершун, 37, Самодін, 40
Кривбас: Боровик, Пашаєв (Мірошниченко, 46), Лисицький, Шершун, Сердюк, Гітченко, Лобжанідзе, Льопа (Матіч, 74), Федорчук, Бартуловіч (Бабатунде, 85), Самодін
Таврія: Погорілий Буссаиди (Габовда, 88), Езерсний, Феррейра, Нето, Не (Любічич, 65), Гомес, Гуменюк, Назаренко, Фещук (Гаджиєв, 27), Шиндер

Криворіжці прождовжують серію вдалих матчів. Цього разу вони завдяки ударному відрізку наприкінці першого тайму здолали «Таврію». У господарів заміна трьох провідних дискваліфікованих виконавців виявилась, дійсно, гідною. Зокрема, Дмитро Льопа після тривалої перерви вийшов в основному складі, кілька хвилин пристосовувався до великого футболу, а потім почав відігравати провідні ролі у команді. Майстерність Сергія Самодіна завершувати атаки компенсувала відсутність Олексія Антонова. Зазначимо, що протягом усієї зустрічі сімферопольці виглядали бойовито, пригніченості, подібної до гри минулого туру, не спостерігалось. Однак аргументи господарів виявились вагоміші.

За відкритого характеру футболу події переміщувались з однієї половини поля на іншу. Щоправда, зливи гольових моментів не було, а основні з них виникали після штрафних або кутових. Саме порушення правил проти Льопи і коштувало кримчанам першого пропущеного м'яча. Сам постраждалий виконав навіс, а Богдан Шершун з другого поверху виявився переконливим - 1:0. Майже одразу Самодін «обікрав» Селіо і впевнено завершив вихід сам на сам - 2:0. Після перерви «Таврія» не склала рук. Були нагоди у гостей, аби покращити становище. Зокрема, Махач Гаджиєв на завершення розіграшу кутового пробив у кількох сантиметрах над поперечиною, а Євген Боровик відверто врятував «Кривбас» після індивідуальних дій Антона Шиндера. Криворіжці, як мінімум до неділі, піднялись на 6 місце, а «Таврія» продовжує замикати десятку кращих.