"Чорноморнафтогаз" за І півріччя збільшив видобуток газу до 542,5 млн куб. м

Вівторок 10 липня 2012 12:51
Автор: RBC.UA
Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" за перше півріччя 2012 р. добуло 542,5 млн куб. м природного газу, що на 12,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" за перше півріччя 2012 р. добуло 542,5 млн куб. м природного газу, що на 12,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це говориться в повідомленні компанії.

Зокрема, повідомляється, що збільшення видобутку досягнуто за рахунок робіт по додатковому облаштуванню Штормового і Архангельського родовищ, капітального ремонту свердловин на родовищах.

"Видобуток природного газу не тільки перевищує показники минулого року, але і вище запланованих. І вихід "Чорноморнафтогазу" на історичний максимум добового видобутку на шельфі Чорного моря в червні - лише проміжний етап", - заявив голова правління ДАТ "Чорноморнафтогаз" Валерій Ясюк.

Як раніше зазначали в компанії, більш значного збільшення видобутку в "Чорноморнафтогазі" очікують після введення в експлуатацію восени цього року Одеського і Безіменного родовищ газу. Завдяки можливостям СПБУ, перша з яких - "Петро Годованець" - розпочала роботу 1 червня, друга приступить до них в четвертому кварталі цього року видобуток газу в 2012 р. планується на рівні 1,15 млрд куб. м, а в наступному - 1,65 млрд куб. м. "Зростання в 500 млн куб. м, що становить чверть річного споживання газу в Криму, буде здійснюватися за рахунок продовження освоєння Одеського і Безіменного родовищ газу з використанням високотехнологічних СПБУ", - говориться в повідомленні компанії.

В кінці червня ц.р. повідомлялося, що добовий видобуток газу "Чорноморнафтогазом" на шельфі Чорного моря переступила через історичний максимум - до 3,1 млн куб. м.

У квітні ц.р. НАК "Нафтогаз Україна" відкрив для ДАТ "Чорноморнафтогаз" кредитну лінію в розмірі 3 млрд 395,75 млн грн. Як повідомлялося, позика надається на безвідсотковій основі з метою фінансування заходів з реалізації пріоритетних інвестиційних проектів, проведення бурових робіт, облаштування діючих родовищ, заходів з технічного розвитку, ремонту та модернізації виробничих об'єктів, а також для погашення кредиторської заборгованості.

Нагадаємо, раніше "Чорноморнафтогаз" домовився з НАК "Нафтогаз України" про надання безпроцентної позики на суму 1 млрд 278 млн грн.

"Чорноморнафтогаз" здійснює роботи з освоєння українських шельфів Чорного та Азовського морів. Підприємство також видобуває вуглеводні на родовищах, розташованих у Криму, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій ДАТ знаходяться в управлінні НАК "Нафтогаз України". Чистий прибуток "Чорноморнафтогазу" в І кварталі 2012 р. зменшився в 10,4 рази - до 2,54 млн грн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся