ua en ru

"БЮТ-Батьківщина" виключила зі свого складу 28 депутатів

Автор: RBC.UA
З парламентської фракції "БЮТ-Батьківщина" виключені 28 народних депутатів, які в своїх голосуваннях підтримують коаліцію. Про це РБК-Україна заявив заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Шкіль.

З парламентської фракції "БЮТ-Батьківщина" виключені 28 народних депутатів, які в своїх голосуваннях підтримують коаліцію. Про це РБК-Україна заявив заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Шкіль.

"Ми на своєму засіданні одноголосно ухвалили рішення про виключення зі складу 23 плюс 5 депутатів нашої фракції, які, так чи інакше, прямо чи опосередковано входять до коаліції. Тобто, якщо навіть вони офіційно не написали заяви про вхід, але голосують разом з коаліціантами. Це депутати, наближені до Андрія Портнова, Богдану Губському. Також ми виключили Григорія Омельченка, який давно підтримує своїми діями коаліцію. Нічого страшного в цьому процесі ми не бачимо. Навіть навпаки - наші ряди просто очищаються ", - сказав А.Шкіль

Раніше, фракція "БЮТ-Батьківщина" скоротила з дев'яти до семи кількість заступників голови фракції, а також виключила зі свого керівництва Миколу Томенка та Олега Білоруса. Про це РБК-Україна повідомив заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв.

"На кожну сесію Верховної Ради ми вносимо зміни до керівного складу фракції. І у зв'язку з тим, що цілий ряд заступників голови фракції виконували свої функції поза межами фракції, як наприклад, віце-спікер Микола Томенко - і в нього велике навантаження, - а також голова комітету закордонних справ Олег Білорус, тому було прийнято рішення скоротити кількість заступників. Саме ці два депутати не входять до складу заступників голови фракції ", - сказав С.Соболєв.

Таким чином, в керівництво фракції входять Іван Кириленко - лідер фракції, Андрій Кожем'якін - перший заступник. Заступники: Олена Шустік, Сергій Соболєв, Андрій Шкіль.

До складу заступників вчора були включені Юрій Одарченко і Сергій Сас.

Нагадаємо, 8 вересня ц.р. голова Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин на ранковому засіданні парламенту оголосив, що фракція БЮТ ухвалила рішення про перейменування в БЮТ-Батьківщина. Він відзначив, що таке рішення було ухвалене фракцією 6 вересня 2010 р.

Того ж дня, В.Литвин оголосив рішення фракції про виключення зі свого складу трьох народних депутатів - Івана Деньковича, Богдана Губського і Арнольда Радовця.

На даний момент "БЮТ-Батьківщина" налічує 124 народних депутата.