ua ru

"Близькосхідний квартет" закликав Ізраїль і Палестину прискорити підписання мирної угоди

Автор: RBC.UA
Квартет міжнародних посередників з близькосхідного врегулювання вітав відновлення ізраїльсько-палестинських переговорів і закликав обидві сторони до швидкого підписання мирної угоди.

Квартет міжнародних посередників з близькосхідного врегулювання вітав відновлення ізраїльсько-палестинських переговорів і закликав обидві сторони до швидкого підписання мирної угоди, передає Dueusche Welle.

«Близькосхідний квартет», в який входять ООН, Євросоюз, США і Росія, схвалив поновлення прямих ізраїльсько-палестинських переговорів і закликав його учасників докласти зусиль до того, щоб всі "відкриті питання" були вирішені протягом року.

Переговори повинні завершитися укладенням мирної угоди, в рамках якого буде "припинена розпочата в 1967 р. окупація і створено незалежна, демократична і життєздатна палестинська держава, що мирно співіснуватиме з Ізраїлем та іншими сусідами", - йдеться в заяві "близькосхідного квартету", поширеному увечері у вівторком, 21 вересня, в Нью-Йорку.

Учасники "квартету" схвалили мораторій на будівництво єврейських поселень на палестинських територіях, введений Ізраїлем у листопаді минулого року і закликали продовжити його. У заяві четвірки міжнародних посередників наголошується, що мораторій, термін дії якого закінчується в кінці вересня, "мав позитивний вплив" на ситуацію в регіоні.

"Близькосхідний квартет" засудив вибух в Хевроні в кінці серпня, жертвами якого стали чотири людини. Відповідальність за цей терористичний акт взяв на себе радикальний палестинський рух ХАМАС. Посередники також зажадали звільнити викраденого в секторі Газа ізраїльського солдата Гілада Шаліта. "Квартет" закликав обидві сторони "утриматися від провокаційних дій і войовничої риторики".

Нагадаємо, 14 вересня керівники ізраїльської та палестинської делегацій обговорили основні проблеми двосторонніх відносин під час прямих переговорів у Єгипті.

Спеціальний посланець США на Близькому Сході колишній сенатор Джордж Мітчелл, після завершення двогодинної зустрічі між М.Аббасом і Б.Нетаньяху заявив, що між сторонами існує принципова згода в тому, що рішення близькосхідної проблеми має спиратися на формулу "дві держави для двох народів", і що на даний час ведеться робота з розробки рамкової угоди.

Ці переговори набувають особливої терміновості у зв'язку з закінченням терміну дії часткового мораторію Ізраїлю на будівництво поселень на Західному березі річки Йордан.

Раніше, 12 вересня, Б.Нетаньяху заявив, що мораторій на будівництво нових поселень на Західному березі, що закінчується 26 вересня, не буде автоматично продовжений.

У свою чергу, голова палестинської делегації Саєб Ерекат заявив, що якщо Ізраїль вважатиме за краще відновити будівництво в будь-якій формі, це буде означати знищення всього процесу врегулювання, і відповідальність за це ляже на нього.

Також відзначимо, що 7 квітня ц.р. міністр закордонних справ Ізраїлю Авігадор Ліберман заявив, що якщо Палестина наступного року в односторонньому порядку оголосить про свою незалежність, Тель-Авів може анексувати частину Західного берега річки Йордан, а також анулює всі раніше досягнуті угоди про мир.

Раніше прем'єр Палестини, чия влада розповсюджується тільки на Західний берег Йордану, заявив, що у 2011 р., можливо, буде оголошено про створення палестинської незалежної держави. За його словами, це відбудеться в односторонньому порядку, навіть за умов відсутності мирного договору з Ізраїлем.

19 березня 2010 р. "квартет" міжнародних посередників із близькосхідного врегулювання - Росія, США, ООН, ЄС - закликав Ізраїль заморозити всю поселенську діяльність, розпочату в 2001 р. У заяві зазначалося, що питання статусу Єрусалиму має бути вирішене тільки шляхом переговорів між сторонами.