"Баварія" і ЦСКА виграли національні кубки, а "Барса" здобула 100 очок в Примері

"Бавария" стала первым немецким клубом, оформившим "золотой хет-трик". Третий трофей мюнхенцы завоевали в Берлине, одолев в финале Кубка Германии "Штутгарт" - 3:2. Одержав победу над "Анжи" в серии пенальти, московские армейцы в седьмой раз завоевали Кубок России и оформили "золотой дубль". В последнем туре "Реал Сосьедад" подвинул "Валенсию" с четвертой позиции в Примере, дающей право стартовать в следующем розыгрыше Лиги чемпионов.

"Баварія" стала першим німецьким клубом, який оформив "золотий хет-трик". Третій трофей мюнхенці здобули в Берліні, здолавши у фіналі Кубка Німеччини "Штутгарт" - 3:2. Здобувши перемогу над "Анжи" в серії пенальті, московські армійці в сьомий раз завоювали Кубок Росії та оформили "золотий дубль". В останньому турі "Реал Сосьєдад" посунув "Валенсію" з четвертої позиції у Примері, що дає право стартувати в наступному розіграші Ліги чемпіонів.

Німеччина

"Баварія" увійшла в історію як перший представник Німеччини, що перемагав по ходу сезону в трьох турнірах. Останнім з них став кубок країни, в фіналі якого, в Берліні, підопічні Юппа Хайнкеса взяли верх над "Штутгартом" - 3:2.

Вигравши Бундеслігу і Лігу чемпіонів, "Баварія", здавалося, легко і без зайвих хвилювань приберуть до рук ще один титул: на 61-й хвилині дуелі зі швабами вона вже вела в рахунку - 3:0. Мартіну Харнику, що двічі вразив ворота мюнхенської команди, несподівано вдалося відродити інтригу, проте остаточно сплутати карти фавориту у команди Бруно Лаббадії не вийшло.

Чемпіони могли вийти вперед вже на 6-й хвилині, але непоганий момент упустив Арьєн Роббен. В одному з відповідних випадів ледь не забив "Штутгарт", і Мануелю Нойєру довелося постаратися, щоб не дати Бастіану Швайнштайгеру записати у свій пасив автогол. А трохи пізніше мюнхенський голкіпер не дозволив відзначитися Георгу Нидермайеру, що вийшов на ударну позицію.

І все ж на перерву "Баварія" пішла з перевагою в один м'яч. Це Томас Мюллер холоднокровно реалізував пенальті, призначений за фол на Филипі Ламі. А потім слово взяв Маріо Гомес, завдавши два разючих пострілу з близької відстані. "Штутгарт", хоча і був вражений, тим не менш не розклеївся. Харнік оформив дубль, спочатку використавши класну передачу від Готоку Сакаї, а потім першим встигнувши на добивання і з другої спроби пробив Нойєра.

Іспанія

Мінімально перемігши "Депортіво" в останньому турі, "Реал Сосьєдад" посунув "Валенсію", яка програла в Севільї, з четвертої позиції у Примері, що дає право стартувати в наступному розіграші Ліги чемпіонів зі стадії плей-офф.

На фінішну пряму команда Філіпа Монтаньє виходила з відставанням від "Валенсії" в одне очко. Завдяки єдиному голу Антуана Гризманна на 22-й хвилині біло-сині здобули необхідну їм перемогу. Однак цього не вистачило б для успіху, якщо б "Севілья" завдяки покеру Альваро Негредо в рідних стінах не здолала "Валенсію" - 4:3.

Між тим, поразка "Депортиво" відправило команду з Ла-Коруньї в нижчий дивізіон. Тим же маршрутом слідує і "Сарагоса", яка поступилася вдома мадридському "Атлетико" - 1:3. А ось "Сельта", натужно вигравши у "Еспаньола" (1:0), врятувалася, тим самим відправивши до Сегунди "Мальорку", незважаючи на її перемогу над "Вальядолідом" з рахунком 4:2.

У менш інтригуючих і доленосних матчах також вистачало примітних подій. Жозе Моурінью стильно попрощався з мадридським фанами: "Осасуна" відіграла на "Сантьяго Бернабеу" два м'ячі, але голи Каріма Бензема і Хосе Кальєхона принели таки перемогу "Реалу" - 4:2. Таким чином, "королівський клуб" завершив сезон без жодної поразки в рідних стінах.

А ось Мануелю Пеллегріні не вдалося попрощатися з "Малагою" на мажорній ноті. Його команда була розгромлена на "Камп Ноу" "Барселоною" - 1:4. "Леванте" і "Бетіс" не виявили сильнішого (1:1), так само як і "Райо Валькано" з "Атлетіком" (2:2), а ось "Гранада" вдома поклала на лопатки "Хетафе" - 2:0.

Росія

Швидко відкривши рахунок, ЦСКА дозволив супернику відігратися, залишився в меншості, тим не менш довів матч до серії 11-метрових, в якій виявився більш вдалим.

Головний тренер "Анжи" Гус Хіддінк наполовину оновив склад у порівнянні з поєдинком останнього туру чемпіонату з "Кубанню". Жоао Карлос, Юрій Жирков, Мубарак Буссуфа, Вілліан, Самюель Ето'О, які відпочивали в тій зустрічі, в суботу з'явилися в "основі". У ЦСКА, за винятком травмованих Маріо Фернандеса, Зорана Тошича і дискваліфікованого Сергія Ігнашевіча, на полі з'явилися всі найсильніші.

На правах фаворита гри армійці з перших хвилин кинулися в атаку. І вже на 8-й хвилині підопічні Леоніда Слуцького вийшли вперед. Ахмед Муса, отримавши відмінний пас від Алана Дзагоєва, пробив з досить гострого кута. Володимир Габулов невдало підставив руки, від яких м'яч прослизнув за "стрічку".

Махачкалинці могли відновити рівновагу зовсім скоро. Ето'О бив з чудової позиції, але Ігор Акінфєєв виручив команду, а потім Олексій Березуцький заблокував постріл Буссуфа. У наступній атаці "Анжі" Жирков, увірвавшись в штрафну, зовсім трохи не встиг до м'яча - захисник встиг зробити підкат.

Здалося, ЦСКА навмисно віддав ініціативу супернику. Втім, контрвипади армійців несли небезпеку. Так, на кінець півгодини гри Муса міг оформити дубль. Габулов на цей раз не схибив. Скоротивши дистанцію, він прийняв удар на себе. Через кілька хвилин прийшла черга подвигів Акінфєєва. Ето'О бив з правого кута воротарського практично в упор, однак голкіпер проявив чудеса реакції.

На другий тайм "Анжі" вийшов з додатковим форвардом. Ласін Траоре замінив захисника Жоао Карлоса. Між тим, одним з головних дійових осіб продовжував залишатися Ето'О. Так, на 53-й хвилині капітан команди опинився віч-на-віч з воротарем, але пробив прямо в нього. ЦСКА ж упустив шанс забити зі стандарту. Дзагоєв головою замикав навіс з кутового - Вілліан виніс м'яч з лінії.

Хіддінк ще більше зміцнив атаку, випустивши Олега Шатова замість Расима Тагирбекова. ЦСКА почав грати на утримання рахунку, але не впорався із завданням. Чудовий удар з 20 метрів вдався Лассане Діарра - "опорник" влучив точно в дальню "дев'ятку". Пропустивши, армійці різко перехопили ініціативу, Сейду Думбія був відряджений на допомогу Мусі і Вагнеру Лаву.

"Анжі" вистояв, а на 87-й хвилині отримав ще й чисельну перевагу. Понтус Вернблум прямою ногою влучив у коліно Траоре, заробивши пряму червону картку. У двох додаткових таймах вже ЦСКА змушений був оборонятися. У підсумку долю зустрічі вирішила серія пенальті. Москвичі допустили один промах, махачкалінці не забили двічі. Невдахами виявилися Юрій Жирков і Жусилей.