"Батьківщина" завтра зніме 26 мажоритарників в інтересах "Удару"

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" планує зняти з виборів 26 мажоритарників на користь "Удару". Про це повідомляє прес-служба партії. На з'їзді в понеділок партія юридично оформить зняття частини своїх кандидатів у мажоритарних округах на користь кандидатів від партії "Удар".

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" планує зняти з виборів 26 мажоритарників на користь "Удару". Про це повідомляє прес-служба партії. На з'їзді в понеділок партія юридично оформить зняття частини своїх кандидатів у мажоритарних округах на користь кандидатів від партії "Удар".

Читайте також: "Удар" зняв на користь "Батьківщини" 26 кандидатів, з них тільки двох по Києву

Політрада об'єднаної опозиції рекомендуватиме з'їзду партії "Батьківщина", який має відбутися 15 жовтня, ухвалити на паритетних засадах рішення про зняття своїх кандидатів на користь кандидатів від "Удару" у 26 округах, а не у 22, як запропонував "Удар".

Водночас кандидат в народні депутати від "Батьківщини" Олександр Чорноволенко, якого "Удар" пропонує зняти в 220 окрузі м. Києва, заявив РБК-Україна, що не буде знімати свою кандидатуру на користь Івана Фіщенко від "Удару". "Нехай кандидатуру знімає Фіщенко, чому я буду знімати свою кандидатуру, якщо я - найсильніший кандидат в окрузі. Я бачив соціологічне опитування, і я там на першому місці", - сказав Чорноволенко.

Як прокоментували ВВС Україна низка кандидатів в депутати від "Батьківщини", які пропонуються до зняття на користь "УДАРу", вони не мають жодної інформації про консультації з цього приводу. "Згідно з тією інформацією, яку я маю, немає таких домовленостей. Більш того, я думаю, що це не відповідає дійсності", - сказав кандидат у депутати від 222-го виборчого округу Дмитро Андрієвський, кандидатуру якого "УДАР" пропонує зняти на користь Рени Назаровою. Андрієвський додав, що його кандидатура не буде знята на завтрашньому з'їзді партії.

Кандидат в окрузі № 216 Ксенія Ляпіна, кандидатуру якої пропонується відкликати на користь Олексія Давиденка, зазначив, що після публікації рішення партії "УДАР" проводила консультації з цього приводу з керівництвом "Батьківщині". "По-перше, ніяких переговорів щодо можливості зняття моєї кандидатури зі мною ніхто не вів ... це стовідсоткова провокація", - сказав Ляпіна.

Також керівник київського штабу і член президії "Батьківщини" Юрій Одарченко заявив про категоричну незгоду його організації з діями політичної партії "УДАР". "Ми вважаємо їх спрямованими на зрив процесу об'єднання опозиційних сил і створення умов для перемоги провладних кандидатів, - сказав він. - Зняття наших кандидатів пропонується на основі невідомо яких методик. Нам взагалі невідомо, що послужило підставою для таких заяв Кличко".

Читайте також: "Удар" звернувся до ЦВК із заявою про скасування реєстрації 32 мажоритарників

Раніше сьогодні партія Віталія Кличка "Удар" знімає 26 кандидатів-мажоритарників на користь об'єднаної опозиції "Батьківщина".

Читайте також: Кандидати у нардепи від "Удару" написали заяви про зняття c виборів, - джерело

Раніше Кличко заявляв, що у партій були розбіжності по 32-м мажоритарним округам. "Були розбіжності по 32-м мажоритарним округам. Було замовлено соціологічне опитування для відповіді, які з кандидатів від об'єднаної опозиції "Батьківщина" та "Удару" найбільш рейтингові. Результати соцопитування вже є. Думаю, сьогодні-завтра ми можемо дати відповіді щодо кандидатів, є велика надія та впевненість, що завтра-післязавтра ми офіційно заявимо про узгодження кандидатів по мажоритарних округах з об'єднаною опозицією", - повідомив Кличко.

Кличко також зазначив, що обидві політичні сили можуть підтримати "нейтрального" кандидата, який користується, згідно з даними опитування, найбільшою підтримкою виборців в окрузі.

Останнім часом "Удар" і "Батьківщина" вже не приховують, що переговори з приводу узгодження єдиних кандидатів у мажоритарних округах наближаються до кінця. Воно й зрозуміло, 15 жовтня - останній день для подання заяв кандидатами про добровільне зняття з перегонів. РБК-Україна вирішило поцікавитися у київських мажоритарників від "Удару" і "Батьківщини" наскільки вони обізнані у тому, що відбувається, і як рухаються переговори по київських округах.

Нагадаємо, парламентські вибори пройдуть в Україні 28 жовтня 2012 р. Вперше з 2002 р. вони будуть проведені за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах братимуть тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла беруть участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр. ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 осіб, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів. Попередні підсумки голосування ЦВК оприлюднить вже вночі після закриття виборчих дільниць. Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані пізніше, після підрахунку документів з окружних комісій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся