"Батьківщина" на з'їзді 14 жовтня може розглянути погодження єдиних кандидатів з "Ударом"

Об'єднана опозиція проведе з'їзд 14 жовтня в 11:00. Про це РБК-Україна заявив член політради "Батьківщини" народний депутат від БЮТБ Володимир Яворівський.

Об'єднана опозиція проведе з'їзд 14 жовтня в 11:00. Про це РБК-Україна заявив член політради "Батьківщини" народний депутат від БЮТБ Володимир Яворівський.

"За моєю інформацією, як члена політради, такий з'їзд відбудеться на Турівській, в нашому партійному офісі. І я був одним з ініціаторів такого з'їзду, і ініціатива його проведення підтримана", - заявив Яворівський.

При цьому Яворівський підкреслив, що переговори з "Ударом" Кличка щодо погодження кандидатів тривають: "Кличко зробив гучну заяву про те, що будуть зроблені соціологічні виміри і можливе зняття тих кандидатів, рейтинг яких нижче інших опозиційних кандидатів. Я думаю, що сьогодні ці переговори будуть продовжені, але остаточного узгодження немає", - сказав Яворівський.

Також він зазначив, що він не знає чи буде з'їзд відкритим для преси.

Читайте також: Узгодження кандидатів на виборах-2012: кого з мажоритарників знімуть "Удар" і "Батьківщина"

Відзначимо, останнім часом "Удар" і "Батьківщина" не приховують, що переговори з приводу узгодження єдиних кандидатів у мажоритарних округах наближаються до кінця. Воно і зрозуміло, 15 жовтня - останній день для подачі заяв кандидатами про добровільне зняття з перегонів. РБК-Україна вирішило поцікавитися у київських мажоритарників від Удару" і "Батьківщини" наскільки вони обізнані в тому, що відбувається, і як рухаються переговори в київським округах.

Виявилося, що майже ніхто з кандидатів не знає, що вирішать верхівки партій. Всі опитані заявили, що з штабів їм ніяких вказівок не надходило, а значить, вони будуть чекати рішень з'їзду. Крім того, багато хто з них саме себе бачать в якості найбільш рейтингового кандидата на окрузі, а відповідно, і зніматися не мають особливого бажання. Як і прогнозували експерти, те, що раніше було з легкої руки заявлено Яценюком і Кличком, на практиці може виявитися важким завданням, що супроводжується скандалами. Цікаво буде 15 жовтня підрахувати, скільки людей, яких партії не визнають узгодженими, реально знімуться з виборів на користь колеги.

Читайте також: В Україні продемонстрована система відеоспостереження на ділянці на Виборах-2012 (фото)

Здається, незважаючи на всі заяви Яценюка і Кличка, виборці так і не дочекаються узгоджених кандидатів. У переважній більшості округів так точно. І Київ у цьому плані є показовим прикладом. За чотири дні до з'їзду кандидати так і не отримали конкретних вказівок, чітких соціологічних даних також немає. Є тільки видиме бажання і цілком містична статистика.

Крім того, Яценюк нещодавно обережно помітив, що домовленості з Кличком може і не бути, а глава штабу "Удару" Віталій Ковальчук вчора сказав, що партія не буде примушувати кандидатів знімати свої кандидатури - вони повинні це зробити самі. Навряд чи люди, які витратили не одну сотню тисяч цілком умовних одиниць на свою кампанію і вважають себе найбільш рейтинговими, готові так просто знятися у користь опонента.

Парламентські вибори пройдуть в Україні 28 жовтня 2012 р.

Вперше з 2002 р. вони будуть проведені за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах братимуть тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла беруть участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр. ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 осіб, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів. Попередні підсумки голосування ЦВК оприлюднить вже вночі після закриття виборчих дільниць. Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані пізніше, після підрахунку документів з окружних комісій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся