ua en ru

"Батьківщина" назвала першу п'ятірку партійного списку (фото)

Автор: RBC.UA
Партія "Батьківщина" назвала першу п'ятірку партійного списку, який буде йти на вибори до Верховної Ради України (ВР). Таке рішення прийняв сьогодні з'їзд "Батьківщини", передає кореспондент РБК-Україна.

Партія "Батьківщина" назвала першу п'ятірку партійного списку, який буде йти на вибори до Верховної Ради України (ВР). Таке рішення прийняв сьогодні з'їзд "Батьківщини", передає кореспондент РБК-Україна.

Першими в списку йдуть:

1. Юлія Тимошенко (лідер партії "Батьківщина", екс-прем'єр-міністр України, зараз відбуває термін у колонії)
2. Арсеній Яценюк (лідер партії "Фронт змін")
3. Анатолій Гриценко (лідер партії "Громадянська позиція")
4. Олександр Турчинов (заступник голови партії "Батьківщина", голова штабу об'єднаної опозиції)
5. Юрій Луценко (голова партії "Народна самооборона", екс-міністр внутрішніх справ України, зараз перебуває в СІЗО)
6. В'ячеслав Кириленко
7. Григорій Немиря
8. Сергій Соболєв
9. Борис Тарасюк
10. Микола Томенко
11. Микола Княжицький
12. Мустафа Джемілєв
13. Андрій Кожем'якін
14. Лілія Гриневич
15. Іван Кириленко.

На даний момент голова штабу об'єднаної опозиції Олександр Турчинов оголосив про закриття другої частини з'їзду всеукраїнського опозиційного об'єднання "Батьківщина".

Об'єднана опозиція "Батьківщина" затвердила кандидатів на мажоритарних округах. "Важке рішення має прийняти наш з'їзд, а саме кандидатів по мажоритарних округах. На рішення з'їзду виноситься список кандидатів у депутати від об'єднаної опозиції ВО" Батьківщина ", - сказав Турчинов, після чого зачитав список кандидатів по всіх округах і поставив його на голосування. Список затверджено одностайно.

На з'їзді прийняли рішення про балотування об'єднаної опозиції на виборах народних депутатів України. "Батьківщина готова йти на вибори і готова перемагати", - сказав Турчинов. Після чого він запропонував делегатам проголосувати за рішення брати участь у виборах народних депутатів. Рішення було прийнято одностайно.

На сьогоднішньому з'їзді об'єднаної опозиції також обрано президію, першим номером якої стала екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Наступним у президії опинився голова ради опозиції Арсеній Яценюк, за ним лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, народні депутати від фракції БЮТБ В'ячеслав Кириленко, Сергій Соболєв, Борис Тарасюк, Андрій Кожем'якін, лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко, дружина екс-міністра МВС Юрія Луценка Ірина Луценко, народний депутат Ярослав Федорчук, Григорій Немиря та Олександр Турчинов.

У разі перемоги на виборах "Батьківщина" гарантує реабілітацію політв'язнів і покарання для винних у політичних репресіях, йдеться в резолюції XI з'їзду ВО "Батьквіщіна". "... Ми гарантуємо, що Юлія Тимошенко, яка є політичним лідером об'єднаної опозиції, Юрій Луценко та інші політичні в'язні будуть звільнені і повністю реабілітовані. Ми відновимо в країні законність і справедливість для кожного громадянина, незалежно від його політичних і релігійних поглядів, фінансового та соціального статусу. Усі незаконні і антиконституційні рішення органів влади, зокрема, Президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради, Конституційного суду та інших судів будуть переглянуті і скасовані", - ідеться в резолюції.

Крім того, як повідомив Турчинов, у з'їзді беруть участь близько 3,4 тис. осіб, а з 149 запрошених делегатів на момент відкриття з'їзду присутні 136.

Після закінчення з'їзду учасники опозиції мають намір вирушити під Верховну Раду України (ВР). "Ми прямо після з'їзду вирушимо до Ради", - заявив Турчинов. Як відомо, сьогодні у ВР пройде позачергова сесія, на якій планується розгляд кадрових питань, що стосуються компетенції ВР, проектів законів щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2012 р., питання ратифікації, проекти законів економічного спрямування.

З'їзд проходить в Києві на вул. Турівській, де знаходиться штаб "Батьківщини". На з'їзді планується затвердити передвиборчу програму "Справедлива держава, чесна влада, гідне життя".

Також на порядку денному питання про висунення кандидатів у народні депутати в одномандатних виборчих округах і в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на вибори 28 жовтня 2012 р. Як повідомлялося, Об'єднана опозиція раніше оприлюднила списки претендентів на висунення кандидатами у народні депутати.

Як відомо, Об'єднана опозиція "Батьківщина" йде на вибори єдиним фронтом на базі партії "Батьківщина". Раніше повідомлялося, що Об'єднана опозиція припинила переговори з партією УДАР Віталія Кличка.

Нагадаємо, в Україні сьогодні стартувала виборча кампанія по виборах народних депутатів ВР. Відповідно до закону, передвиборчі перегони починаються за три місяці до дати виборів, які в Україні заплановані на 28 жовтня.