"Барса" насилу перемагає, а "Ювентус" і "Челсі" продовжують лідирувати

В Іспанії "Барса" насилу здолала скромну "Гранаду". В Англії "Челсі" знову виграв. У Франції ПСЖ розгромив "Бастію", а Ібрагімович зробив дубль. У Бундеслізі першої поразки зазнала "Боруссія" з Дортмунда. А в Італії "Юве" обіграв "К'єво" і закріпився на вершині таблиці.

Іспанія

Зломити опір скромної "Гранади" лідер чемпіонату Іспанії "Барселона" змогла лише на останніх хвилинах, коли цілі досяг удар Хаві Ернандеса і відзначився автоголом Борха Гомес.

"Гранада", ще не здобула жодної перемоги в Примері, весь матч здорово діяла в обороні, а на останньому рубежі на рідкість надійний був голкіпер Антоніо Тоньо, що зробив ряд сейвів.

Здавалося, каталонцям так і доведеться задовольнятися очком, але вийшовший на заміну Хаві за три хвилини до кінця блискуче вистрілив з літу, і м'яч рикошетом від перекладини уткнувся в сітку. До фінального свистка засмучена "Гранада" встигла пропустити другий гол - Гомес зрізав м'яч у власні ворота після прострілу Ліонеля Мессі.

Тим часом третю перемогу здобув "Бетіс", який здолав з мінімальним рахунком "Еспаньол" завдяки голу Паулао на 18-ий хвилині. Каталонцям довелося догравати матч удесятьох через видалення хавбека Вакасо Мубарака на 66-й хвилині.

"Осасуна", що, як і раніше не знає перемог, цього разу поступилася на виїзді "Сарагосі" з рахунком 1:3. Крапку в матчі поставив новобранець переможців Апоньо, який забив другий гол у чемпіонаті. Нарешті, "Сельта" взяла гору над "Хетафе" (2:1), який також закінчував матч у меншості.

Англія

"Челсі" на своєму полі взяв гору над "Сток Сіті" (1:0) і зберіг триочковий відрив від переслідувачів.

Все йшло до того, що лондонці залишать газон "Стемфорд Брідж" не в найкращому настрої. Проте за п'ять хвилин до фінального свистка свій перший гол з травня 2010 року забив захисник Ешлі Коул. На три очки від синіх відстають "Евертон" і "Вест Бромвіч", що обіграли відповідно "Суонсі" (3:0) і "Редінг" (1:0). На четвертій сходинці з четирьохочковим відставанням від лідера розташовується "Фулхем", який здолав у гостях "Віган" з рахунком 2:1. Рахунок у цій зустрічі відкрив колишній гравець господарів Уго Родальєга.

"Саутгемптон" здобув дебютну перемогу в турнірі, розгромивши "Астон Віллу" - 4:1. До першого успіху був близький і "Сандерленд", який гостював у "Вест Хема", проте гол Кевіна Нолана в доданий час приніс "молотобійця" нічию - 1:1.

Італія

"Ювентус" продовжив безпрограшну серію в чемпіонаті Італії до 43 матчів, обігравши вдома "К'єво" завдяки дублю Фабіо Квальярелли - 2:0.

Туринці вийшли на чисте перше місце в таблиці, а на три очки від них відстає "Наполі" і "Лаціо", які свої матчі четвертого туру проведуть в неділю. "Юве" не міг відкрити рахунок до 63-й хвилини, коли нарешті відзначився Квальярелла. Він же через чотири хвилини повторно вразив ворота веронців.

В іншій суботньій зустрічі "Парма", що залишилася на 87-й хвилині вдесятьох після вилучення Алеандро Розі, на своєму полі зіграла внічию з "Фіорентиною" - 1:1. Другий м'яч у господарів на третій доданій хвилині з пенальті забив Хайме Вальдес.

Німеччина

У черговому турі першості Німеччини "Баварія" упевнено розібралася з "Шальке-04" (2:0), а чинний чемпіон дортмундська "Боруссія" несподівано програла в Гамбурзі однойменному клубу (2:3).

"Баварія" продовжує переможну ходу в бундеслізі. Цього разу підопічні Юппа Хайнкеса зломила опір гельзенкірхенців, здолати яких мюнхенцям допомогли точні удари гравців збірної Німеччини Тоні Крооса і Томаса Мюллера, які відзначилися незабаром після перерви.

Фіналісти минулого розіграшу Ліги чемпіонів УЄФА на п'ять очок випереджають дортмундців, потерпівших першої поразки в чемпіонаті. У Гамбурзі рахунок відкрив південнокорейський легіонер господарів Сон Хин Хв, однак у дебюті другого тайму відновив рівновагу хорват Іван Перішич.

Його почин, втім, підтримати виявилося нікому, і на 55-й хвилині Іво Ілічевіч повторно вивів гамбуржцев вперед, після чого активний Сон Хин Хв оформив дубль крученим ударом з 18 метрів. Все, що вдалося зробити дружині Юргена Клоппа, так це скоротити відставання до мінімуму стараннями того ж Перишича. "Боруссія" зазнала першої поразки в 31 матчі бундеслізі.

У п'ятницю голи австрійця Ервіна Хоффера і японця Такасі Інуї допомогли франкфуртському "Айнтрахту" переграти "Нюрнберг" (2:1), у складі якого відзначився Себастьян Польтер. Команда Арміна Феха, як і "Баварія", відсвяткувала четверту перемогу в чотирьох матчах.

Франція

ПСЖ забив на виїзді чотири м'ячі "Бастії", здобувши вже третю перемогу поспіль в чемпіонаті Франції.

Після не дуже вдалого старту в турнірі (три нічиїх підряд) ПСЖ нарешті взявся за справу. У зустрічі з "Бастієй" ключову роль зіграв набравший відмінну форму Златан Ібрагімович, який відзначився в кінцівках кожного з таймів і довів кількість голів у чемпіонаті до семи. Рахунок на шостій хвилині відкрив Жеремі Менез, а ще один забитий м'яч в активі Блеза Матюйди.

У дуелі "Тулузи" і "Ренна" була зафіксована бойова нічия - 2:2. Гості, в яких відзначилися Жонатан Питруапа (10) і Мевлют Ердінч (65), були дуже близькі до перемоги, проте на останніх секундах в їх штрафній виявився голкіпер "Тулузи" Алі Ахамада, який зрівняв рахунок ударом головою. Останнім воротарем, кому вдавалося відзначитися в матчі вищого дивізіону чемпіонату Франції, був у 1996 році Грегорі Уимбе.

Тим часом у зустрічі "Лор'яну" і "Ніцци" переможеця також виявлено не було - 1:1. На гол Камеля Мерьема (40) господарі поля відповіли точним ударом Кевіна Монне-Паку (89). "Лорьян" Крістіана Гуркюффа продовжує йти без поразок.