"Барса" перемагає "Байєр", а "Ліон" - АПОЕЛ. Огляд матчів Ліги Чемпіонів

Дубль Алексіса Санчеса і гол Ліонеля Мессі приніс гостям з Каталонії перемогу з комфортним рахунком. А єдиний гол на "Жерлані" у виконанні Александра Ляказетта залишає гарні шанси на чвертьфінал і "Ліону", і АПОЕЛУ.

Байєр - Барселона 1:3

Голи: Кадлец, 52 - Алексіс Санчес, 41, 55, Мессі, 88

Байєр: Лено, Чорлука (Да Коста, 90+1), Швааб, М.Фридрих, Райнартц, Кадлец, Кастро, Рольфес (Кісслінг, 77), Л.Бендер, Ренато Аугусто, Шюррле (Беллараби, 90)

Барселона: Вальдес, Дані Алвеш, Пуйоль, Абідаль, Адріано (Педро, 69), Маскерано, Бускетс, Фабрегас, Іньєста (Алькантара, 61), Алексіс Санчес (Cuenca, 86), Мессі

Фотогалерея матчу

"Барса" перемагає "Байєр", а "Ліон" - АПОЕЛ. Огляд матчів Ліги ЧемпіонівПеред матчем Дутт стверджував, що існують різні способи обіграти "Барселону", але сам, як і більшість суперників іспанського клубу, вважав за краще закритися в обороні. Можливо, до того "Байєр" примусили самі гості, але по факту "Барса" без проблем заволоділа ініціативою. На гольових моментах це позначилося з гіршого боку. Досить сказати, що "Байєр" у першому таймі не завдав жодного удару, тоді як каталонці здебільшого займалися розгойдуванням оборони суперника.

Рідкісні можливості для взяття воріт народжувалися після фолів "Байєра", але "стандарти" йшли іспанцям не на користь. Зате під завісу тайму спрацював фактор Мессі. На 41-й хвилині аргентинець "шведою" вирізав м'яч на Санчеса, який помчав один на один з Берндом Лено і послав м'яч у ворота між ногами кіпера.

Гол чилійця повинен був зруйнувати план "Байєра" на гру, але незабаром після перерви німці несподівано рахунок зрівняли. Орендований у "Тоттенхема" Ведран Чорлука вибрав біля лицьової лінії можливість навісити в центр, куди примчав Міхал Кадлець. На удар чеха головою Віктор Вальдес зреагувати не встиг. Щоправда, рівний рахунок протримався недовго, а якщо бути точним, три хвилини. Цеск Фабрегас зробив проникаючу передачу з глибини, Санчес відтер Мануеля Фрідріха від м'яча, обвів Лено і вразив уже порожні ворота.

Майже відразу Ренато Аугусто ледь не відповів на це голом, але удар бразильця з-за меж штрафного заблокував Вальдес. Через сім хвилин він знову був змушений кинутися під м'яч: прорвався по лівому краю Гонсало Кастро і, пробивши повз воротаря, влучив у штангу.

Як і слід було очікувати, ближче до кінця пішов куди більш відкритий футбол. Вийшовши на заміну, Штефан Кісслінг міг моментально відзначитися голом, проте його удар головою після навісу Кастро не став одкровенням для Вальдеса. А ось Мессі наостанок нагадав про свій клас.

За дві хвилини до закінчення основного часу десятий номер підхопив м'яч на половині поля суперника, кинув у прорив Даніела Алвеса і рвонув під передачу в штрафну площу. Ударом в стрибку він забив шостий гол у шести матчах Ліги чемпіонів і майже напевно позбавив інтриги повторну зустріч, яка пройде 7 березня на "Камп Ноу".

Ліон - АПОЕЛ 1:0

Гол: Ляказетт, 58

Ліон: Льоріс, Ревейєр, Бакарі Коне, Кріс, А.Сиссоко, Шельстрем, Гоналон, Ляказетт (Бріан, 60), Едерсон (Гуркюфф, 71), Бастос, Лісандро Лопес

АПОЕЛ: Хиотіс, Пурсайтидес, Паулу Жорж, Кака, Боавентура, Нуну Мораеш, Еліу Пінту, Елдер Соуза (Марсиньо, 72), Хараламбідес (Мандука, 81), Трічковскі, Аілтон (Соларі, 67)

"Барса" перемагає "Байєр", а "Ліон" - АПОЕЛ. Огляд матчів Ліги ЧемпіонівПерший тайм виправдав усі основні прогнози: "Ліон" багато і різноманітно атакував, але кіпріоти, наче бульдоги, чіплялися в опонентів, не даючи їм довести свої потуги до кінця. Неодноразово здавалось, що ось-ось трапиться реальний гольовий момент, як хтось із гравців клубу з Нікосії кидався під кулі Бастоса, Едерсона, Лісандро, Ляказетта, Чельстрема та інших.

Із 13 ударів, що їх господарі завдали до перерви, лише один - Александра Ляказетта на 40-й хвилині - призвів до справжнього сейву Діонісіоса Хіотіса. Щоправда, при цьому гості настільки були завантажені в обороні, що про контргру думали в останню чергу. Принаймні, перший удар по воротах Юго Льоріса - і одразу небезпечний у виконанні Елдера Соузи - відбувся аж на 49-й хвилині.

А за кілька хвилин до цього "Ліон" втратив неймовірну нагоду. Мічел Бастос прекрасним пасом "шведкою" вивів Едерсона на побачення з Хіотісом, однак Паулу Жорже виніс м'яча з порожніх воріт. За іронією долі, саме португальський захисник АПОЕЛа на 58-й хвилині допоміг "Ліону" вийти вперед: м'яч зрикошетив від нього після удару Ляказетта і залетів у сітку - 1:0.

Невдовзі Едерсон головою трішки не поцілив у рамку після навісу Джиммі Бріана, були ще кілька напівмоментів у його партнерів. А на останніх хвилинах, коли АПОЕЛ заграв сміливіше, уже Юго Льоріс був змушений рятувати господарів після потужного удару Мандуки. Таким чином, обидві команди зберегли гарні шанси на загальну перемогу.