ru ua

"АероСвіт" пропонує виділити йому стабілізаційний кредит через держбанки

Автор: RBC.UA
"АероСвіт" розраховує на подальше введення в судовому порядку процедури санації з метою реструктуризації, оздоровлення фінансово-господарського становища компанії, скорочення витрат, відновлення платоспроможності та виконання зобов'язань перед усіма кредиторами.

"АероСвіт" розраховує на подальше введення в судовому порядку процедури санації з метою реструктуризації, оздоровлення фінансово-господарського становища компанії, скорочення витрат, відновлення платоспроможності та виконання зобов'язань перед усіма кредиторами. Про це йдеться в заяві авіакомпанії.

Згідно з повідомленням, "АероСвіт" пропонує розглянути декілька шляхів виходу з ситуації:
- додаткову емісію акцій за участю всіх акціонерів, включаючи держава в особі Фонду держмайна України (ФДМУ).
- виділення "АероСвіту" через державні банки стабілізаційного кредиту.

Ці пропозиції пропонується розглянути на засіданні наглядової ради "Аеросвіту" за участю представників ФДМУ, яке відбудеться 29 січня 2013 р.

Читайте також: Держава має намір не допустити банкрутства "АероСвіту"

Зазначимо, за словами Міністра інфраструктури Володимира Козака держава має намір не допустити банкрутства "АероСвіту".

22 січня ц.р., повідомлялося, що Київський апеляційний суд прийняв у провадження скаргу Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області про скасування постанови Господарського суду Київської області про визнання компанії "Аеросвіт" банкрутом.

Як повідомлялося, Господарський суд Київської області 29 грудня 2012 р. почав провадження у справі про банкрутство авіакомпанії "АероСвіт". 23 січня суд переніс розгляд справи на 15 лютого у зв'язку з тим, що компанія повинна представити суду звіт про інвентаризацію.

17 січня, Господарський суд Київської області стягнув з авіакомпанії "АероСвіт" понад 42 млн грн заборгованості за обслуговування в Міжнародному аеропорту "Бориспіль". Відповідний позов був поданий Генеральною прокуратурою України.

По темі: Виконавча служба заарештувала кошти "АероСвіту" на всіх рахунках в українських банках

На початку січня "Бориспіль" заявляв про припинення обслуговування рейсів "АероСвіту", однак після того, як аеропорт отримав часткову передоплату і гарантійний лист про оплату послуг на наступні дні, обслуговування рейсів "АевроСвіту" було відновлене.

Про намір припинити аеронавігаційне обслуговування повітряних суден авіакомпанії "АероСвіт" заявляли також у ФГУП "Державна корпорація по організації повітряного руху в Російській Федерації".

Раніше стало відомо, що кілька російських аеропортів подали в суд на "АероСвіт". Як повідомлялося, авіакомпанія "АероСвіт" за останній час була змушена скасувати низку рейсів через призупинення обслуговування в деяких аеропортах.

Раніше повідомлялося, що "АероСвіт" поступиться частиною своїх рейсів конкуренту - "Міжнародним авіалініям України" (МАУ). Навесні 2013 р. МАУ почнуть здійснювати більшу частину рейсів перевізника на своїх літаках, "АероСвіт" буде виконувати функції маркетингового партнера на цих напрямках. МАУ буде потрібно суттєво розширити флот і штат співробітників, при цьому джерела не виключають, що це також може бути зроблено за рахунок "АероСвіту". Експерти зазначали, що "АероСвіту" зараз вкрай необхідне партнерство з конкурентом: перевізник не може впоратися з фінансовими проблемами самостійно.

Читайте також: Працівникам "АероСвіту" на вимогу прокуратури виплачено майже 19 млн грн заборгованості по зарплаті

Також стало відомо, що "АероСвіт" має намір скоротити штат і витрати компанії в цілому. Рішення про реструктуризацію своєї діяльності було ухвалене у зв'язку з "загальними наслідками галузевої кризи". Одночасно авіакомпанії в Україні мають додаткові виклики - песимістичні прогнози про перспективи розвитку бізнесу, обмежений доступ до фінансових ресурсів, надзвичайно специфічні умови функціонування національного ринку авіаперевезень, констатували в "АероСвіті".

Авіакомпанія "АероСвіт - Українські Авіалінії" заснована в 1994 р., базується в київському міжнародному аеропорту "Бориспіль". Має найбільш обширну мережу регулярних міжнародних маршрутів. Обслуговує більше 60 міжнародних маршрутів до 34 країн, у тому числі п'ять трансконтинентальних безпосадкових повітряних ліній - до Нью-Йорка, Торонто, Пекіна, Делі й Бангкока. Забезпечує перевезення пасажирів у найбільші міста України: Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одесу, Сімферополь, Харків.

Читайте також: "АероСвіт" виключений із системи взаєморозрахунків IATA

Авіакомпанія оперує флотом у складі 28 повітряних суден виробництва компанії Boeing, включаючи вісім далекомагістральних Boeing 767 і 20 середньомагістральних Boeing 737. Також використовує літаки Airbus 320/321, Embraer 145, Embraer 190 і ATR-72.