ua en ru

"Аеросвіт" має намір відсудити у "Антонова" десятки мільйонів гривень

Автор: RBC.UA
"Аеросвіт" подав позов проти ДП "Антонов" на десятки мільйонів гривень. Про це під час прес-конференції з провідними економічними виданнями сказав в.о. гендиректора "Аеросвіту" Григорій Гуртовий, передає кореспондент РБК-Україна.

"Аеросвіт" подав позов проти ДП "Антонов" на десятки мільйонів гривень. Про це під час прес-конференції з провідними економічними виданнями сказав в.о. гендиректора "Аеросвіту" Григорій Гуртовий, передає кореспондент РБК-Україна.

На питання про те, з якої причини "Аеросвіт" відмовився від експлуатації Ан-148, Гуртовий відповів: "Тому що це неефективно. Літак був не готовий до регулярної експлуатації. У нас були великі проблеми з експлуатацією цього літака... Ми свою позицію щодо літаків Ан-148 і Ан-158 безпосередньо висловили виробникові".

На уточнююче питання про те, якими саме аргументами керувалося керівництво "Аеросвіту" при розриві угоди, в.о. гендиректора заявив: "У нас є позов, який ми подали проти "Антонова" за наслідками спільної експлуатації. Він обчислюється десятками мільйонів гривень... Ми показали всі затримки, неготовність до експлуатації. Проблеми, які виникали з пасажирами, коли літак для того, щоб його забрати на виставку, знімався з регулярного розкладу без повідомлення, і відлітав на місяць. Є свої нюанси. Зараз цим питанням займаються юристи".

Зазначимо, Гуртовий також повідомив, що "Аеросвіт" купує у "Укртатнафти" паливо за ціною близько 1200-1300 дол./т.

Нагадаємо, ще у вересні 2011 р. віце-президент ДП "Антонов" Олександр Ківа в інтерв'ю РБК-Україна заявив, що "альянсом авіакомпаній в складі "АероСвіту", "Донбасаеро", "Дніпроавіа" озвучено, що вже в найближчі три роки вони готові взяти до 15 літаків Ан-158".
На початку серпня 2011 р. повідомлялося, що Альянс "Українська авіагрупа" (в нього входять "Аеросвіт", "ДонбасАвіа", "Дніпроавіа") винен ДП "Антонов" 14 млн грн.

Пізніше віце-прем'єр, міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що в 2012 р. уряд запланував покупку 10 українських літаків з подальшою передачею їх вітчизняним авіакомпаніям.

Зазначимо, нині в портфелі замовлень ДП "Антонов" більше кількість літаків, ніж держпідприємство здатне виготовити. Нині портфель замовлень компанії "Ільюшин Фінанс" (лізингова компанія, що фінансує придбання літаків "Ан") на поставку Ан-148/158 складає 150 літаків, а в цілому обсяг портфеля з урахуванням опціонів перевищує 230 машин.

Авіакомпанії "Аеросвіт", "Донбасаеро" і "Дніпроавіа" входять до Стратегічний альянс "Українська авіаційна група". Перевізники сформували загальну мережу маршрутів і склали спільний розклад польотів, спрямований на оптимізацію стикувань авіарейсів і створення нових пасажиропотоків.

ДП "Антонов" входить до ДАК "Антонов", куди також входять філія ДП - "Серійний завод" Антонов "(раніше - КиДАЗ" Авіант "), ДП" 410-й завод цивільної авіації "і Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.